افشای خیانت عمر سلیمان به مصر
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»افشای خیانت عمر سلیمان به مصر

افشای خیانت عمر سلیمان به مصر

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس با انتشار اسنادی اعلام کرد که عمرسلیمان برای در تنگنا گذاشتن جنبش حماس در غزه، پیشنهاد داده بود که نیروهای اسرائیلی در مصر مستقر شوند تا فعالیت‌های مرزی این جنبش را مهار کنند.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "دیلی تلگراف "، پایگاه اینترنتی "ویکی‌لیکس " با انتشار اسناد جدیدی اعلام کرد که "عمر سلیمان " معاون رئیس جمهور مصر یکی از شخصیت‌های محبوب اسرائیل است بویژه‌ این‌که شخص او حمله به مصر را به اسرائیل پیشنهاد کرده است.

بر اساس این اسناد، "عمرسلیمان " که گزینه مطلوب اسرائیل برای جانشینی مبارک است، هر روز با اسرائیل از طریق خط تلفنی محرمانه در تماس است و میان وزارت جنگ اسرائیل و سازمان اطلاعات مصر در قاهره همواره ارتباط وجود داشته است.

بر اساس این گزارش، سلیمان نامزد برتر اسرائیل برای تصدی پست ریاست‌جمهوری در مصر در مذاکره با مقامات مسئول آمریکایی در سال ۲۰۰۸ بوده است.

در این سند که به تاریخ آگوست ۲۰۰۸ است، آمده است که "دیوید هاشام " یکی از مشاوران برجسته در وزارت جنگ اسرائیل به سفارت آمریکا در تل‌آویو اعلام کرد که اسرائیل ترجیح می‌دهد که در صورت مرگ یا ناتوان شدن مبارک در اداره مصر، سلیمان جای او را بگیرد.

بنا بر این گزارش، دیپلمات‌های اسرائیلی اعلام کرده‌اند که سلیمان یک‌بار به اسرائیل پیشنهاد داده است که به بهانه جلوگیری از قاچاق از طریق گذرگاه رفح، نیروهای خود را وارد مرزهای مصر کند.

بر اساس این سند، دیپلمات‌های صهیونیست اذعان می‌دارند که "محمد حسن طنطاوی " وزیر دفاع مصر و عمر سلیمان به تل‌آویو اعلام کردند که مصر از ورود نیروهای اسرائیلی به کشورش استقبال می‌کند اگر اسرائیل معتقد است که می‌تواند از این‌راه قاچاق را متوقف کند.

طبق این سند، سلیمان همچنین به دیپلمات‌های آمریکایی اظهار داشته که خواستار در انزوا نگه داشتن حماس و گرسنه ماندن غزه است و تاکید کرده است: وقت اندکی برای دستیابی به صلح داریم.

رژیم صهیونیستی با اعمال محاصره علیه نوار غزه گذرگاه‌های این منطقه را به روی فلسطینیان بسته است. دولت مصر نیز با وجود درخواست‌های مکرر مردم کشورهای عربی و اسلامی، از بازگشایی دائم گذرگاه رفح به عنوان تنها گذرگاه ارتباطی فلسطینیان با جهان خارج خودداری می‌کند به همین دلیل مردم فلسطین از طریق تونل‌هایی که در مرزهای رفح حفاری می‌کنند، مواد غذایی مورد نیاز خود را وارد می‌کنند اما تل‌آویو و قاهره ادعا می‌کنند که از این تونل‌ها تسلیحات قاچاق می‌شود.

نوشتن نظر