سلفیت و وهابیت امروز منکر عقیدتی هستند/امام حسین(ع) تربیت شده دانشگاه نبوت است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»سلفیت و وهابیت امروز منکر عقیدتی هستند/امام حسین(ع) تربیت شده دانشگاه نبوت است

سلفیت و وهابیت امروز منکر عقیدتی هستند/امام حسین(ع) تربیت شده دانشگاه نبوت است

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

امام جمعه موقت سنندج عقیده منحرف و خارج از صراط مستقیم و شریعت اسلام را منکر عقیدتی خواند و اظهار داشت: امروزه سلفیت و وهابیت نماد عینی منکر عقیدتی هستند.

 

ماموستا محمدامین راستی عصر امروز در همایش عاشورائیان حسینی که با حضور شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و حوزه‌های بسیج محلات و هیئت‌های مذهبی و گروه‌های تذکر لسانی در سالن شهدای گمنام سنندج برگزار شد اظهار کرد: فلسفه نهضت و قیام امام حسین(ع) احیای دین اسلام بود که برای قوام و دام این فریضه الهی در جامعه اسلامی جان خود، خانواده و یارانش را فدا کرد.

وی تصریح کرد: این حرکت عظیم اباعبدالله نه تنها برای مسلمانان بلکه برای تمام کسانی که ادعای آزادی را در سر می‌پرورانند بهترین و بزرگترین الگو و راه روش برای مقابله با ظلم و زور است.

وی عنوان کرد: اباعبدالله الحسین(ع) تربیت شده دانشگاه نبوت و مدرسه پیامبر اکرم(ص) و فرزند کسی که در کعبه آمال انسان‌ها متولد شده، است.

امام جمعه موقت شهرستان سنندج ادامه داد: امام حسین(ع) وقتی بعد از شهادت حضرت علی(ع) دید که دانشگاه نبوت و مدرسه محمدی رو به انحلال می‌رود و افرادی اسلام را مختص خود می‌دانند و هندسه اسلام را بهم زدند، اقدام به قیام علیه این افراد کردند.

ماموستا راستی با اشاره به اینکه هستی، دین و امنیت کنونی ما مدیون حرکت و نهضت امام حسین(ع) است، بیان داشت: اگر اباعبدالله قیام نمی‌کرد امروز از اسلام و قرآن هم نشانی وجود نداشت.

وی با تاکید بر احصای منکرات و معروفات به تمام مسلمانان خاطرنشان کرد: تمامی اعمال پسندیده و شایسته‌ای که از سوی خداوند، پیامبر اکرم(ص) بزرگان و اولیاالله به عنوان معروف معرفی و تعیین شده یقینا معروف است.

وی به تعدادی از منکرات در جامعه کنونی اشاره کرد و ادامه داد: منکرات، اعتقادی، عقیدتی، کلامی و اخلاقی از جمله منکرات موجود در جامعه حاضر است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سنندج عقیده منحرف و خارج شده از صراط مستقیم و شریعت اسلام را منکر عقیدتی خواند و اظهار داشت: سلفیت و وهابیت امروز نماد عینی منکر عقیدتی هستند.

ماموستا راستی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن می‌فرماید هر کسی انسانی را بی‌گناه و به ناحق بکشد مثل این است که تمام دنیا را کشته است، تصریح کرد: در فرقه سلفیت و وهابیت فردی به عنوان امیر بدون داشتن ادله احکام الهی حکم کشتن شخصی را صادر کرده و فرد دیگری به سرعت اجرا می‌کند.

وی اضافه کرد: در سلفیت و وهابیت کشتن و قتل هر فردی که باور و اعتقادش با آنها سازگار و همسان نباشد واجب و مال و ناموسش را هم برای خود حلال می‌دانند.

وی با بیان اینکه سلفیت تبلیغی با تکفیری یکی است، عنوان کرد: سلفی‌های تبلیغی افراد را تعلیم و پرورش و بعد تحویل تکفیری‌ها می‌دهند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سنندج خاطرنشان کرد: هر چند سلفیت و وهابیت بین مردم جایگاهی ندارند ولی ما نیز با این منکر عقیدتی به صورت جدی مبارزه نکردیم.

ماموستا راستی ادامه داد: معرفی کردن اعتقادات و باورها و نحوه عملکرد و برخورد سلفی‌ها و وهابی‌ها به مردم توسط روحانیون بهترین روش مبارزه با این منکر عقیدتی است.

وی با اشاره به اینکه سکوت در مقابل منکرات از اخلاق اسلامی به دور است، تصریح کرد: یکی از تهاجمات فرهنگی از بین بردن اخلاق اسلامی بین مسلمانان است.

وی اظهار داشت: پیامبر اعظم(ص) اسوه حسنه است و باید اخلاق این بزرگوار را در خود متجلی و متبلور کنیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر سنندج اذعان کرد: اگر نحوه زندگی پیامبر اکرم و ائمه اطهار را الگوی خود قرار دهیم بدون شک مشکل اقتصادی هم نخواهیم داشت.

راستی در پایان ادامه داد: نباید منتظر باشیم استکبار جهانی مشکل اقتصادی کشورمان را حل کند ما خود با عمل به دستورات قرآن و دادن زکات و خمس اموالمان می‌توانیم به خوبی با فقر مبارزه و آن را ریشه‌کن کنیم.

فارس

نوشتن نظر