تمسخر سلفی های مصر توسط مشاور وزیر اوقاف این کشور
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی» تمسخر سلفی های مصر توسط مشاور وزیر اوقاف این کشور

تمسخر سلفی های مصر توسط مشاور وزیر اوقاف این کشور

شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

"محمدعبدرب النبی" مشاور امور فقهی وزیر اوقاف مصر در واکنش به این تصمیم سلفی ها گفت: خدمت به قرآن بر تمام مسلمانان حتی مسلمانان در آمریکا و یا هر کشور دیگری واجب است. کسی که این موضوعات را تشخیص می دهد دولت است نه کس دیگری، پس بهتر است سلفی ها در مسائلی که به آنان مربوط نیست و خوب و بدش را تشخیص نمی دهند دخالت نکنند.

 

به گزارش موعود به نقل از شیعه نیوز سلفی های مصر تقریبا دو هفته مانده به مسابقات بین المللی قرآن درتهران با حضور قاریان و موذنان مصری در این مسابقات مخالفت کردند.

"محمدعبدرب النبی" مشاور امور فقهی وزیر اوقاف مصر در واکنش به این تصمیم سلفی ها گفت: خدمت به قرآن بر تمام مسلمانان حتی مسلمانان در آمریکا و یا هر کشور دیگری واجب است. ما مراکز اسلامی در همه جهان داریم و تنها زمانی مانع از سفری هیئتی به کشورهای دیگر می شویم که آن کشور دشمن ما باشد و حتی در این حالت نیز مقامات حکومتی دستور منع سفر را صادر می کنند.

وی سپس ادامه داد سلفی ها هیچ حقی در مورد اظهار نظر دراین امر را ندارند ، برای ما جایز است که به خاطر قرآن به هر کشور دیگری حتی غیر مسلمان سفر کنیم چه برسد به کشوری که فقط در مذهب یا برخی تفکرات دیگر اختلافاتی داریم، کسی که این موضوعات را تشخیص می دهد دولت است نه کس دیگری، پس بهتر است سلفی ها در مسائلی که به آنان مربوط نیست و خوب و بدش را تشخیص نمی دهند دخالت نکنند.

وی سپس تاکید کرد که سلفی ها به این موضوع از دیدگاه افراط گرایانه خود می نگرند در حال وزارت اوقاف دیدگاه کلی خود را دارد، سلفی ها بدانند که باید کار را به کاردان بسپارند.

نوشتن نظر