مفتی اعظم مصر: رسالت جهانی اسلام به مکه خلاصه نمی‌شود
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» مفتی اعظم مصر: رسالت جهانی اسلام به مکه خلاصه نمی‌شود

مفتی اعظم مصر: رسالت جهانی اسلام به مکه خلاصه نمی‌شود

يكشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شوقی علام، مفتی اعظم مصر، در خطبه‌های نماز جمعه دیروز پاریس تأکیدکرد: پیام و رسالت اسلام جهانی است و این دین آسمانی، جهان شمول است.

 

به گزارش موعود به نقل از مهر، «شوقی علام» مفتی اعظم مصر که با هدف تصحیح چهره اسلام در غرب به اروپا سفر کرده است، در خطبه‌های نمازجمعه پاریس گفت: رسالت اسلام جهانی است و تنها محدود به مرزهای مکه نمی‌شود، بلکه جهان را در بر می گیرد.

شوقی علام تصریح کرد: اسلام از طریق این جهان‌شمولی توانسته است، تمدن‌ها و امت‌های قدیم را با وجود فرهنگ‌های متنوع و ادیان متعدد  آن در برگیرد.

مفتی مصر با دادن چند پیام مهم به مسلمانان فرانسه، آنان را به هم زیستی مثبت و سازنده در جوامع اروپایی ترغیب کرد و گفت البته این مهم باید با حفظ هویت و اصول دینی انجام شود.

وی تأکید کرد: اسلام پایه و اصول همزیستی و سازش بایکدیگر را درهر مکان و زمان به گونه ‌ای بنا نهاده است که مسلمانان هماهنگ با ساکنان محل زندگی خود هستند و در اصول اسلامی با یکدیگر همکاری و سازش دارند.

شوقی علام با بیان این مطلب افزود: مسلمانان بر اساس اصول زندگی که پیامبر اسلام(ص) ب برایشان ترسیم کرده با دیگران در داخل و خارج دولت اسلامی همزیستی مسالمت آمیز دارند.

نوشتن نظر