اقبال والدین به تحصیل کودکان در مدارس اسلامی استرالیا
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» اقبال والدین به تحصیل کودکان در مدارس اسلامی استرالیا

اقبال والدین به تحصیل کودکان در مدارس اسلامی استرالیا

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

والدین مسلمان استرالیایی به دنبال آموزش بهتر برای کودکانشان، مدارس اسلامی را بهترین گزینه برای آموزش کودکان در فضایی به دور از آزار و اذیت مدارس دولتی می‌دانند.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا عبدالله خان، رئیس انجمن مدارس اسلامی استرالیا می‌گوید: تمرکز علمی یکی از دلایلی است که والدین مدارس ما را انتخاب می‌کنند اما دلیل اصلی آن ارزش‌ها و آموزش‌های دینی است که در این مدارس وجود دارد.
آمارهای ارائه شده از سوی سازمان آموزش فدرال استرالیا نشان داد که سال گذشته بیش از 28 هزار دانش‌آموز در 39 مدرسه اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.
این عدد  بیانگر 82 درصد افزایش از سال 2009 تاکنون است. در آن زمان حدود 16 هزار دانش‌آموز در 32 مدرسه اسلامی ثبت‌نام کرده‌ بودند.
در سوی دیگر، تعداد دانش‌آموزانی که در مدارس استرالیا ثبت‌نام کرده‌اند در همین بازه زمانی 6 درصد افزایش داشته است.
خان می‌گوید: افزایش ثبت‌نام در مدارس اسلامی نتیجه مستقیم افزایش جمعیت مسلمانان است.
پیتر جونز، معلم استرالیایی که در بیشتر مدارس اسلامی استرالیا حضور داشته تا در مورد آموزش اسلامی تحقیق کند، نظر دیگری دارد و این افزایش را به آزار و اذیت کودکان مسلمان در مدارس مرتبط می‌داند.
وی می‌گوید: بسیاری از والدین و دانش‌آموزان احساس می‌کنند که در مدارس اسلامی امنیت بیشتری وجود دارد.
مسلمانان که بیش از 200 سال است در استرالیا سکونت دارند، حدود 2 درصد از جمعیت 23 میلیونی این کشور را تشکیل می‌دهند و اسلام پس از مسیحیت پرطرفدارترین دین این کشور است.

نوشتن نظر