هدیه شیرین عربستان به پاکستان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هدیه شیرین عربستان به پاکستان

هدیه شیرین عربستان به پاکستان

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دولت عربستان در اقدامی که می تواند نماد تلاش های آل سعود برای شیرین کردن مذاق دولت پاکستان و جذب بیشتر اسلام آباد به سمت ریاض تلقی شود، 200 تن خرما به پاکستان پیشکش کرد.


به گزارش موعود، عبدالله الزهرانی سفیر عربستان در پاکستان در یک مراسم تشریفاتی با حضور یکی از مقامات کابینه دولت پاکستان، این هدیه شیرین 200 تنی را رسما به این کشور تحویل داد.

سفیر عربستان در این مراسم تشریفاتی پاکستان را کشور برادر خطاب کرد و گفت: این خرما هدیه عربستان به برادران پاکستانی است.

وی همچنین گفت که عربستان حدود 400 تن خرما برای مردم مناطق قبایلی و محروم پاکستان اختصاص داده است.

حدود دو ماه پیش نیز عربستان مبلغی بیش از 120 میلیون دلار را در قالب کمک های مالی به پاکستان اختصاص داد.

دو سال پیش هم عربستان مبلغ یک و نیم میلیارد دلار به دولت پاکستان هدیه کرد. این هدید بزرگ عربستان به دولت نواز شریف، سوال های زیادی را اذهان افکار عمومی، شخصیت های سیاسی و کارشناسان و تحلیل گران این کشور ایجاد کرد و انتقادهای زیادی از دولت پاکستان بخاطر پذیرفتن این هدیه مالی بزرگ از عربستان مطرح شد.

منتقدان داخلی دولت پاکستان نگران این بودند که عربستان بدون تردید این هدیه را بطور بلاعوض به پاکستان پیشکش نکرده و در قبال آن، خواسته های زیادی از پاکستان طلب خواهد کرد.

پاکستان هم اکنون عضوی از ائتلاف نظامی خودساخته عربستان است.

از سوی دیگر، بسیاری از مردم، کارشناسان و حتی مسئولان و مقام های پاکستان معتقدند که کمک های مالی پیدا و پنهان عربستان از برخی افراد و گروه های خاص در پاکستان، موجب ترویج افراط گرایی و فرقه گرایی در این کشور و در نهایت موجب تقویت تروریسم در پاکستان شده است.
منبع: ایرنا

نوشتن نظر