اهداء ثواب نماز و قرائت قرآن به امام زمان (ع)
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»اهداء ثواب نماز و قرائت قرآن به امام زمان (ع)

اهداء ثواب نماز و قرائت قرآن به امام زمان (ع)

سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۴
امتیاز این گزینه
(6 آرا)

ائمه معصومین، علیهم السلام از این هدیه ها بی نیازند، همانگونه که دریا از آنچه ابرها بر آن می بارند بی نیاز است . ولی ما بی نیاز نیستیم از اینکه به ایشان هدیه ای تقدیم نماییم .

یکی  از آداب و وظایف مؤمنان منتظر در عصر غیبت، هدیه کردن ثواب نماز یا قرائت قرآن به امام زمان علیه السلام، است . همانطور که هر یک از ما برای نشان دادن علاقه و محبت خود به دیگران، کلمات محبت آمیز بر زبان می آوریم، به دیدارشان می رویم یا به آنان هدیه می دهیم تا از دوستی و محبت متقابل آنها برخوردار شویم، با بر زبان آوردن آیات زیبای قرآن یا عبارات و آیات نماز، عشق و علاقه قلبی خویش را به مولایمان حضرت صاحب الزمان (ع) هدیه می کنیم تا از محبت و دوستی آن امام بزرگوار بیشتر بهره مند گردیم .
چنانکه نقل است در زمان امام حسن مجتبی (ع) دخترک خدمتکاری با دسته گلی خوشبو نزد امام آمد و شاخه گلی را به آن حضرت هدیه نمود . امام در مقابل این کار پاداش بزرگی به وی بخشید . سپس در مقابل نگاه متعجب اطرافیان خود فرمود: خداوند به ما دستور داده و فرموده است:هر گاه کسی شما را ستایش کند شما باید در مقابل به ستایشی بهتر از آن یا مانند آن پاسخ دهید . (1)در واقع ائمه معصومین، علیهم السلام ما از این هدیه ها بی نیازند، همانگونه که دریا از آنچه ابرها بر آن می بارند بی نیاز است . ولی ما بی نیاز نیستیم از اینکه به ایشان هدیه ای تقدیم نماییم .
البته در اینکه نماز مخصوصی به عنوان هدیه به حضرت مهدی یا به یکی از ائمه اطهار، علیهم السلام، به جای آوریم یا سوره ای را به عشق آنان ختم کنیم، هیچ حد و وقت و شماره ای نیست و هر کس به مقدار محبت و توانایی اش به محبوبش هدیه تقدیم می کند و بر حسب طاقتش او را خدمت می نماید . بدون شک نماز و قرآنی که با این نیت آغاز می شود علاوه بر ثواب و پاداشی که برای صاحب آن به همراه دارد، پیوند و ارتباط انسان مومن را با امام غائبش محکم تر می کند که به وسیله آن می تواند به محبوب خویش نزدیک تر شود .
چنانکه امام موسی کاظم (ع) در فضیلت آنان که ثواب قرائت و ختم قرآن رابه پیامبر و ائمه اطهار، علیهم السلام، هدیه می کنند، فرموده اند:پاداش آنان این است که در روز قیامت با ما اهل بیت خواهند بود .همچنین یکی از معصومین، علیهم السلام، روایت است که فرموده اند:هر کس ثواب نماز خود (چه واجب و چه مستجب) را برای رسول خدا و امیر المؤمنین و امامان بعد از آن حضرت، علیهم السلام، قرار دهد خداوند ثواب نمازش را آنقدر افزایش می دهد که از شمارش آن نفس قطع می گردد و پیش از آنکه روحش از بدنش برآید به او گفته می شود: هدیه تو به ما رسید پس امروز، روز پاداش و تلافی کردن (نیکیهای) توست . دلت خوش و چشمت روشن باد به آنچه خداوند برایت مهیا فرموده و گوارایت باد آنچه که به آن رسیده ای .
پی نوشت:
1 - سوره نساء ، آیه 86
منبع :‌موعود جوان شماره 19

3 نظر

  • لینک نظر ملیکا چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴ نوشته شده توسط ملیکا

    عاالی بود ممنونم از سایت خیلی خوبتون سپاس فراوان .

  • لینک نظر معصومه يكشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲ نوشته شده توسط معصومه

    سلام توصیه می کنم امتحان کنید من خیلی اثرش را دیدم طوری که مسیر زندگیم عوض شده ما بدون انها هیچیم ذکرهایتان را به اقا صاحب زمان (عج)بفرستیددر راه درست قرار می گیرید.

  • لینک نظر سعید سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۲۹ نوشته شده توسط سعید

    سلام. برای نزدیک شدن قلب به امام زمان وافزایش معرفت به ایشان خیلی خوبه وجواب می دهد بی خود نیست آقای وحید خراسانی همیشه به این موضوع اشاره کردند حتما" امتحان کنید

نوشتن نظر