بازداشت ۶۶ افسر گارد ریاست جمهوری یمن
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بازداشت ۶۶ افسر گارد ریاست جمهوری یمن

بازداشت ۶۶ افسر گارد ریاست جمهوری یمن

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اداره امنیتی وابسته به عبدربه منصور هادی، دست کم ۶۶ افسر گارد ریاست جمهوری یمن را که در راه عدن بوده اند، بازداشت کرده اند.


دست کم ۶۶ تن از افسران گارد ریاست جمهوری یمن بازداشت شده اند. بر اساس این خبر این افسران نظامی یمنی از صنعاء راهی عدن شده بودند که در شهر الضالع به وسیله نیروهای امنیتی یمنی بازداشت شده اند.

«اکرم القداحی» فعال یمنی وابسته به جریان های جنوبی این کشور با انتشار تصاویر کارت های شناسایی این افسران در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که این نیروها وابسته به «طارق العفاش» برادر زاده «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری پیشین یمن بوده اند که می خواستند وارد عدن شوند و به وسیله اداره  امنیتی شهر الضالع بازداشت شده اند.

از سوی دیگر گزارش های رسانه ای در یمن حاکی است که  شورای انتقالی یمن وابسته به جریان های جنوبی و مورد حمایت امارات،  این افسرها را بعد از بازداشت آزاد و وارد عدن کرده اند. هنوز دلیل بازداشت و آزادی این افراد مشخص نشده است.

جریان های جنوبی یمن تحت حمایت امارات اخیرا تحرکات خود در عدن را افزایش داده اند این نیروها اخیرا اعلام کرده اند خواستار سرنگونی دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن و مورد حمایت عربستان هستند.

منبع: مهر

نوشتن نظر