فقط ۱۵ دختر ربوده شده از سوی بوکوحرام زنده‌اند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»فقط ۱۵ دختر ربوده شده از سوی بوکوحرام زنده‌اند

فقط ۱۵ دختر ربوده شده از سوی بوکوحرام زنده‌اند

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک روزنامه‌نگار که با گروه بوکوحرام در نیجریه ارتباط دارد می‌گوید از ۱۱۲ دختری که این گروه حدود چهار سال پیش ربوده بود، فقط ۱۵ نفر زنده هستند.

گروه بوکو حرام در ماه آوریل ۲۰۱۴ بیش از ۲۷۰ دختر را از مدرسه‌ای در شهر چیبوک واقع در شمال شرقی نیجریه ربود؛ در ماه سپتامبر گذشته بیش از ۱۰۰ دختر چیبوکی نزد خانواده‌هایشان برگشتند. دولت در برابر آزادی این گروه، پنج فرمانده زندانی بوکوحرام را رها کرد.

احمد سالکیدا می‌گوید که دولت نیجریه او را واسطه مذاکره با بوکوحرام کرده بود. او مدعی شده است که تا به حال حداقل پنج فرصت برای رسیدن به یک توافق با شبه نظامیان به خاطر تاخیر در اقدامات دولت از دست رفته است.

این در حالی است که یک سخنگوی دولت نیجریه در گفتگو با بی بی سی از ادامه تماس‌ها با بوکوحرام برای آزادی گروگان‌ها خبر داده است. به گفته این مقام دولتی، مدرکی دال بر این که اکثر این دختران دیگر زنده نباشند در دست نیست.

احمد سالکیدا از اظهار نظر درباره هویت دختران زنده خودداری کرد. محل نگهداری این افراد معلوم نیست.

شبه‌نظامیان بوکوحرام با هدف برقراری یک "دولت اسلامی" در شمال نیجریه سال‌هاست علیه دولت می‌جنگند. تخمین زده می‌شود که این مناقشه باعث مرگ ده‌ها هزار نفر شده است.

بوکوحرام در ماه فوریه سال جاری نیز قصد داشت در شهر دپاچی، در شمال شرقی نیجریه، دختران یک مدرسه شبانه روزی را برباید که دانش آموزان و آموزگاران پیش از یورش نیروهای بوکوحرام موفق به فرار شدند.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر