ترامپ: آمریکا پر است، دیگر جا نداریم
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ترامپ: آمریکا پر است، دیگر جا نداریم

ترامپ: آمریکا پر است، دیگر جا نداریم

يكشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس جمهور آمریکا حین بازدید از روند ساخت دیوار حائل در مرز با مکزیک، گفت که ایالات متحده از مهاجران پر شده و دیگر پذیرای آنها نیست.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که ۷۲۵ کیلومتر دیگر از مرزهای جنوبی این کشور را دیوارکشی می‌کند و همچنین مکزیک را به اعمال مجازات‌های اقتصادی به‌دلیل انفعال در برابر ورود مهاجران به ایالات متحده تهدید کرد.

ترامپ طی دیدار با مقامات مرتبط با امور مهاجران غیرقانونی در شهر «کالِکسیکو» و بازدید از دیوار حائل جدید در مرز با مکزیک، گفت: «منابع بیشتری از ارتش برای (ساخت دیوار) اختصاص داده می‌شود. کشور ما (از مهاجران) پر شده است و ما دیگر نمی‌توانیم شما را بپذیریم».

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی سپس با تهدید مکزیک به اعمال مجازات‌های اقتصادی توضیح داد: «اگر آنها (به مقابله با قاچاقچیان موارد مخدر) ادامه دهند، همه‌چیز خوب خواهد بود. اگر این کار را انجام ندهند، ما بر خودروهای آنها ۲۵ درصد تعرفه اعمال می‌کنیم. همچنین به‌دنبال مجازات اقتصادی علیه تمام مواد مخدری هستم که از آن طرف مرز می‌آید و مردم ما را می‌کشد».سرهنگ «تاد سمونیت» فرمانده یگان مهندسی ارتش آمریکا نیز در این مراسم گفت که تا پایان سال آینده میلادی (نوامبر ۲۰۲۰) حدود ۷۲۵ کیلومتر دیوار جدید در مرز با مکزیک ساخته خواهد شد.

پنجشنبه گذشته بود که ترامپ با انتقاد از کشورهای مکزیک، گواتمالا و هندوراس در متوقف نکردن موج مهاجران غیرقانونی به سمت آمریکا، تهدید کرد که احتمال دارد مرزهای جنوبی این کشور بسته شود. پیشتر نیز سرپرست وزارت دفاع آمریکا طی نامه‌ای به وزارت امنیت داخلی این کشور، از دستور دولت برای اختصاص یک میلیارد دلار از بودجه این وزارتخانه برای ساخت دیوار در مرز مکزیک خبر داده بود.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ بود. ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.  مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت فدرال آمریکا را رقم زد.
منبع: فارس

نوشتن نظر