تظاهرات در شهر «لاهه» علیه قانون ممنوعیت پوشیدن «برقع»
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تظاهرات در شهر «لاهه» علیه قانون ممنوعیت پوشیدن «برقع»

تظاهرات در شهر «لاهه» علیه قانون ممنوعیت پوشیدن «برقع»

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یکصد نفر از مسلمانان و غیرمسلمانان در اعتراض به قانون جدید دولت هلند در خصوص ممنوعیت پوشیدن «برقع» در مکانهای عمومی در شهر «لاهه» تظاهرات برپا کردند.


یکصد نفر از مردم هلند روز گذشته (جمعه) در اعتراض به قانون «ممنوعیت برقع» در این کشور که از اول آگوست (10 مردادماه) اجرایی شده است، در شهر «لاهه» تظاهرات برپا کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری شینهوا، حدود 30 نفر از زنان معترض، نقاب بر صورت خود زده بودند و پلاکارهایی را به دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «آزادی من ربوده شده است»، «دست از نقاب من بردارید»، «ما قربانیان سیاست‌های نمادین هستیم» و «حقوق بشر نقض شده است».

معترضان در پارک «کوئکامپ» در شهر لاهه هلند یک تظاهرات آرام برپا کردند و از دولت هلند درخواست کردند تا این قانون را لغو کند و بنا به گزارش شینهوا، بسیاری از جمعیت غیرمسلمان نیز در حمایت از مسلمانان در این راهپیمایی آرام شرکت کرده بودند.

بنا به گفته سازمان دهندگان این راهپیمایی، قانون وضع شده، آزادی عمل، آزادی مذهب و خودمختاری زنان را نقض می‌کند. بعلاوه آنکه، به اعتقاد آنها، در حال حاضر با این قانون، زنانی که نقاب به صورت دارند، بعنوان عضوی خارج از اجتماع در نظرگرفته شده‌اند و این قانون به قطبی‌ شدن جامعه منتهی می‌شود.

قانون جدید هلند، پوشیدن برقع و نقاب را ممنوع می‌کند و این به مفهوم آن است که افرادی با چنین پوششی از این پس اجازه ورود به مکان‌های عمومی همچون بیمارستانها، ساختمان‌های دولتی، مدارس، حمل و نقل عمومی را نخواهند داشت.

فارس

نوشتن نظر