پلیس آمریکا ۱۰۰ معترض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ را بازداشت کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»پلیس آمریکا ۱۰۰ معترض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ را بازداشت کرد

پلیس آمریکا ۱۰۰ معترض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ را بازداشت کرد

يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پلیس آمریکا ده‌ها نفر از افرادی را که در اعتراض به سیاست‌های دولت این کشور علیه مهاجران به خیابان آمده بودند، بازداشت کرده است.


پلیس نیویورک اعلام کرد روز شنبه نزدیک به ۱۰۰ نفر از کسانی را که علیه سیاست‌های دولت این کشور علیه مهاجران تظاهرات کرده بودند، بازداشت کرده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌ان‌ان»، معترضان در حالی که در خیابان‌های منهتن زنجیره انسانی تشکیل داده بودند، دست‌نوشته‌هایی با عباراتی چون «ICE را منحل کنید» و «اردوگاه‌ها را تعطیل کنید» به دست داشتند.

در هفته‌های گذشته عملیات‌های پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا (ICE) علیه محل‌های سکونت و کار پناهجویان و مهاجرین، جنجال زیادی به راه انداخته است. ICE تاکنون هزاران مهاجر را بازداشت کرده و آن‌ها را به اردوگاه‌های مرزی‌ای انتقال داده که به گفته نمایندگان کنگره آمریکا وضعیتی «فاجعه‌بار» دارند.

به گفته پلیس، افرادی که در تظاهرات دیروز نیویورک بازداشت شده‌اند، به «بر هم زدن نظم عمومی» و «مختل کردن تردد خودروها» متهم شده‌اند.

روز چهارشنبه مأموران ICE در یورشی کم‌سابقه به کارخانه‌های ایالت «می‌سی‌سی‌پی»، صدها مهاجر را بازداشت کردند. در جریان آن عملیات که در کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی صورت گرفته، دستکم ۶۸۰ نفر بازداشت شدند، هرچند بعدا اعلام شد که ۳۰۰ نفر از این افراد آزاد شده‌اند.

فارس

نوشتن نظر