خودکشی یکی دیگر از افسران پلیس نیویورک

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌های آمریکا در ادامه گزارش‌ها درباره افزایش موارد خودکشی در میان نیروهای پلیس نیویورک از خودکشی هشتمین افسر در سال جاری خبر داده‌اند.

در ادامه گزارش‌ها درباره افزایش موارد خودکشی در میان نیروهای پلیس نیویورک، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» امروز سه‌شنبه از مرگ یک افسر پلیس دیگر به دلیل خودکشی خبر داده است.

به نوشته سی‌ان‌ان، مرگ این افسر 35 ساله هشتمین مورد خودکشی در میان افسران پلیس در سال جاری است. از میان این ۸ مورد، ۶ مورد از خودکشی‌ها از ماه ژوئن اتفاق افتاده‌اند.

موضوع خودکشی افسران پلیس نیویورک به آن دلیل اخیراً مورد توجه رسانه‌های آمریکا قرار گرفته که نسبت به زمان مشابه در سال‌های گذشته افزایش داشته است. یک مقام پلیس نیویورک اخیراً در یک کنفرانس خبری گفته بود در ۵ سال گذشته نرخ خودکشی میان افسران پلیس نیویورک بین ۴ تا ۵ مورد بود، اما در سال جاری، در حالی که هنوز حدود ۴ ماه به پایان سال مانده، این رقم از میانگین سالانه عبور کرده است.

نتایج تحقیقی که سال ۲۰۱۸ توسط یک مرکز پژوهشی در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد افسران پلیس و نیروهای آتش‌نشان در این کشور بیشتر احتمال دارد به دلیل خودکشی جانشان را از دست دهند تا حین انجام وظیفه.

در سال ۲۰۱۷، دست‌کم ۱۰۳ نیروی آتش‌نشان و ۱۴۰ افسر پلیس به دلیل خودکشی جانشان را از دست دادند. این در حالی است که در همین سال، ۹۳ آتش‌نشان و ۱۲۹ نیروی پلیس حین انجام وظیفه فوت کردند.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد پرسنل مشاغل امدادرسان به دلیل انجام وظیفه در حرفه‌ای که نیازمند داشتن روحیه شجاعت و سرسختی است از درخواست کمک در مواقع لازم اجتناب می‌کنند و به همین دلیل بیشتر در معرض آسیب‌های روحی قرار دارند.

فارس