یورش دوباره صهیونیست های تندرو به مسجد الاقصی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»یورش دوباره صهیونیست های تندرو به مسجد الاقصی

یورش دوباره صهیونیست های تندرو به مسجد الاقصی

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

صهیونیست های تندرو بار دیگر و در ادامه تعدی های خود به مسجد الاقصی در میان تدابیر امنیتی نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن های این مسجد یورش بردند.


بنابر گزارش روز دوشنبه خبرگزاری آناتولی، «فراس الدبس» مسئول رسانه ای اداره اوقات اسلامی قدس اعلام کرد که ۱۱۴ شهرک نشین افراطی امروز با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند.

پلیس رژیم صهیونیستی به تازگی به شهرک نشینان افراطی اجازه داده به جز روزهای جمعه و شنبه، همه روزه به مسجد الاقصی یورش ببرند.

این یورش ها از طرف (باب المغاربه) دیوار غربی مسجد صورت می گیرد.

شهرک‌نشینان افراطی پنجشنبه گذشته نیز در اقدامی تحریک آمیز به مسجد الاقصی یورش بردند.

صهیونیست های تندرو هفته گذشته و در روز عید قربان نیز قصد داشتند به طور گسترده به مسجد الاقصی یورش ببرند اما با مقاومت نمازگزاران مواجه شدند.

رسانه های فلسطینی پیشتر گزارش دادند که صهیونیست‌ ها از ساعات ابتدایی روز عید قربان قصد داشتند با یورش به مسجد الاقصی مانع حضور فلسطینی ها برای ادای نماز عید قربان شوند که جمعیت انبوه نمازگزاران فلسطینی برای ادای نماز عید، توطئه آنان را خنثی کرد.

یورش صهیونیست های تندرو به مسجد الاقصی در حالی ادامه دارد که اردن روز گذشته سفیر تل آویو در امان را فراخواند.

در همین راستا، پارلمان اردن امروز در واکنش به تجاوزهای اخیر صهیونیست ها به مسجد الاقصی با برگزاری نشستی فوری از کابینه خواست که سفیر تل آویو در امان را اخراج و سفیر امان در تل آویو را به کشور فرابخواند.

به گزارش ایرنا، اردن که متولی اداره امور قدس شریف و اماکن دینی دیگر در کرانه باختری رود اردن است، پیشتر در نامه ای رسمی با محکومیت تجاوزهای مستمر اشغالگران به مسجد الاقصی به مقامات صهیونیستی در مورد پیامدهای نقض وضعیت قانونی و تاریخی مسجد الاقصی به این رژیم هشدار داده بود.

اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی پس از حمایت های گسترده آمریکا از این رژیم و طرح موسوم به «معامله قرن» افزایش یافته است.

العالم

نوشتن نظر