استاندار نجف برای توضیح درباره حوادث این شهر به دادگاه می‌رود
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»استاندار نجف برای توضیح درباره حوادث این شهر به دادگاه می‌رود

استاندار نجف برای توضیح درباره حوادث این شهر به دادگاه می‌رود

يكشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

استاندار نجف روز یکشنبه اعلام کرد قصد دارد برای ادای شهادت درباره حوادث این شهر به دادگاه برود.


«لؤی الیاسری» استاندار نجف روز یکشنبه اعلام کرد قصد دارد به دادگاه برود تا درباره تحولات و حوادثی که در این شهر روی داده شهادت بدهد.

به نوشته «السومریه نیوز»، از سوی دیگر استاندار نجف صدور احضاریه درباره خود و معاونش و همچنین فرمانده پلیس این شهر را تکذیب کرد.

الیاسری طی بیانیه‌ای گفت: «برخی خبرهای منتشر شده در صفحات شبکه‌های اجتماعی درباره صدور احضاریه درباره من و معاونم را تکذیب می‌کنم.»

وی افزود: «خبرها درباره فرمانده پلیس نجف و فرمانده عملیات نیز کاملا غیر صحیح بوده و مقامات محلی و فرماندهان امنیتی در تلاش هستند تا راه حلی برای بحران کنونی پیدا کنند.»

نجف و شهرهای مختلف عراق از یکم اکتبر (نهم مهر ماه) در شرایط نا آرامی به سر می‌برد و معترضان عراقی در شهرهای عمدتا شیعه‌نشین خواستار مبارزه با فساد و رفع ناکارآمدی دستگاه‌های اجرایی شده‌اند. اعتراضات که به علت برگزاری راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) به مدت دو هفته تعلیق شده بود از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) از سر گرفته شده و کماکان ادامه دارد. در بسیاری از نقاط، با دخالت برخی طرف‌های خارجی از جمله آمریکا، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اعتراضات رنگ و بوی خشونت به خود گرفته و به آشوب بدل شده است.

فارس

نوشتن نظر