رژیم صهیونیستی بار دیگر حریم هوایی لبنان را نقض کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»رژیم صهیونیستی بار دیگر حریم هوایی لبنان را نقض کرد

رژیم صهیونیستی بار دیگر حریم هوایی لبنان را نقض کرد

يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هواپيماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی دیروز در چند نوبت، حریم هوایی لبنان را نقض کردند.


به گزارش المنار، یک فروند هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی بامداد دیروز(شنبه) با پرواز بر فراز منطقه «رمیش» واقع در مرزهای لبنان با سرزمین اشغالی و اجرای پرواز دایره‌ای شکل بر فراز مناطق جنوبی لبنان وسپس ترک آسمان این کشور از منطقه مرزی «یارون»، حریم هوایی لبنان را نقض کرد.

صبح دیروز راس ساعت 10:30 به وقت بیروت نیز یک فروند هواپیمای جاسوسی دیگر رژیم صهیونیستی با پرواز بر فراز منطقه «الناقور» و انجام پرواز دیره‌ای شکل بر فراز مناطق «الشوف»، «عالیه»، «زحله» و «ریاق» حریم هوایی لبنان را نقض و سپس راس ساعت 18:30 از فراز منطقه «رمیش»، آسمان این کشور را ترک کرد.

راس ساعت 12:00 روز شنبه نیز یک هواپیمای جاسوسی دیگر رژیم صهیونیستی، درمنطقه الناقور به پرواز درآمده و در آسمان مناطق «الشوف»، «عالیه»، «بیروت» و «بعبدا» پرواز دایره‌ای شکل انجام داده و سپس راس ساعت 18:50 از منطقه مرزی رمیش، آسمان لبنان را ترک کرد.

هواپیماهای متجاوز رژیم صهیونیستی تقریبا هر روز وارد حریم هوایی لبنان شده و در نقاط مختلف این کشور عملیات شناسایی و جاسوسی انجام می دهند و اعتراض های مکرر مقام های لبنانی به مقام های سازمان ملل در این زمینه به دلیل اعمال فشار آمریکا و لابی صهیونیستی راه به جایی نبرده است.

بر اساس قطعنامه ۱۷۰۱ که پایان تابستان ۱۳۸۵ و پس از جنگ ۳۳ روزه‌ ی رژیم اسرائیل علیه لبنان در شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد، این رژیم ملزم شده بود به تجاوزهای هوایی، دریایی و زمینی به تمامیت سرزمینی لبنان پایان دهد

نوشتن نظر