انصارالله: کنفرانس کمک به یمن، گدایی کشورهای متجاوز را نشان داد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انصارالله: کنفرانس کمک به یمن، گدایی کشورهای متجاوز را نشان داد

انصارالله: کنفرانس کمک به یمن، گدایی کشورهای متجاوز را نشان داد

چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به نشست ریاض که باهدف ادعایی جمع‌آوری کمک مالی برای یمن برگزار شد، گفت که کشورهای متجاوز ائتلاف سعودی در پوشش حمایت از ملت یمن، گدایی می‌کنند.


«محمد عبدالسلام» رئیس هیات صنعاء در مذاکرات صلح یمن روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که کشورهای متجاوز به یمن با حملات و محاصره یمن، قبل از هر چیزی ورشکسته سیاسی واخلاقی شده‌اند و برگزاری کنفرانس کمک به یمن نیز نشان داده که آنها در پوشش حمایت از یمن گدایی می‌کنند.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه با اشاره به پیروی کشورهای شرکت کننده در کنفرانس کمک به یمن از خط و مشی عربستان سعودی گفت که این کشورها نباید دنباله روی تبلیغات جنایتکاران باشند.

عبدالسلام با تاکید بر اینکه کمک به یمن باید برای رفع محاصره و توقف تجاوزات باشد، افزود: به کشورهایی که تمایل به کمک به یمن را دارند می‎گوییم که از لغو محاصره یمن و توقف جنگ و درگیری حمایت کنند.

وی روز دوشنبه نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که برگزاری کنفرانس کمک به یمن در ریاض در سایه ادامه تجاوز به این کشور تلاشی سخیفانه از سوی جنایتکاران برای بزک کردن چهره زشت خودشان است.

روز سه شنبه در ریاض نشستی با هدف ادعایی جمع‌آوری کمک‌های مالی برای یمن، به صورت ویدیو کنفرانس و با مشارکت بیش از 100 کشور برگزار شد. در پایان این نشست ادعا شده که بیش از یک میلیارد دلار برای کمک به یمن جمع‌آوری شده است.

تسنیم

نوشتن نظر