النُجَباء: عربستان، رژیمی تکفیری است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»النُجَباء: عربستان، رژیمی تکفیری است

النُجَباء: عربستان، رژیمی تکفیری است

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون دبیرکل مقاومت اسلامی النُجَباء در امور حوزه‌های علمیه در گفتگویی زنده با شبکه «الاتجاه» ضمن محکومیت توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط اظهار داشت: این اهانت بخشی از یک برنامه کامل در تجاوز به حاکمیت، سرزمین، ملت، مراجع دینی و اسطوره‌های ملی عراق است.


«سید علاء الدین الجزائری» معاون دبیرکل مقاومت اسلامی النُجَباء در امور حوزه‌های علمیه با بیان اینکه "آل سعود به مرجعیت توهین می‌کند چراکه نقطه قوت عراق است"، تصریح کرد: مرجعیت دینی نجف از مهم‌ترین دژهای مستحکمی بود که باعث فروپاشی نقشه‌های وهابیت، داعش و دیگر گروه‌های دست‌نشانده عربستان در عراق شد.

الجزائری با بیان اینکه "عربستان رژیمی طائفه گرا، تکفیری و وهابی است"، تاکید کرد: این موارد زمانی رخ می‌دهد که دولت در انجام وظائف خود کوتاهی کند و الکاظمی نخست وزیر دولتی ضعیف، سست و ناتوان است.

وی با اشاره به راهبرد ثابت سعودی در طول حاکمیت آنان بر عربستان، گفت: آن‌ها که گمان می‌کردند محمد بن سلمان نسل جدیدی را سر کار آورده است؛ برایشان ثابت شد که عربستان رژیمی طائفه گرا، تکفیری و وهابی است که نه تغییر کرده و نه تغییر خواهد کرد.

معاون دبیرکل النُجَباء ادامه داد: کینه آل‌سعود نسبت به مرجعیت دینی در نجف، قم و حتی در الازهر مصر و الزیتونه تونس موجب سرکشیدن زبانه تکفیر در این حکومت وهابی شده است و آنان همه را مهدور الدم می‌دانند.

الجزائری با بیان اینکه "در دولت آقای عبدالمهدی هیچ‌گاه شاهد چنین توهیناتی نبوده‌ایم" تاکید کرد: این موارد زمانی رخ می‌دهد که دولت و شخص نخست وزیر در انجام وظائف خود کوتاهی کند. الکاظمی نخست وزیر دولتی ضعیف، سست و ناتوان است که تضعیف ارکان قوت کشور یعنی مقاومت، الحشد الشعبی و مرجعیت دینی را در اولویت برنامه خود قرار داده است.

وی افزود: شخص نخست وزیر باید با تمام ابزارهای خود اعم از وزارت خارجه، وزارت ارتباطات و مجموعه‌های رسانه‌ای تحت فرمانش؛ موضع روشنی در این خصوص بگیرد و با جدیت تکرار چنین رفتارهایی را ناممکن سازد.

معاون دبیرکل النُجَباء در پایان به موضوع حضور اشغالگران در خاک عراق پرداخت و اظهار داشت: القاعده و داعش شکست خوردند. مقاومت اسلامی و الحشد الشعبی توانستند نقشه‌های عربستان در عراق را نقش بر آب کرده و آنان را تا ابد از خاک وطن بیرون برانند. ان‌شاءالله آمریکایی‌ها را نیز از عراق بیرون خواهیم کرد.

نوشتن نظر