بیانیه ضد سعودی علمای بحرین در حمایت از آیت‌الله سیستانی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بیانیه ضد سعودی علمای بحرین در حمایت از آیت‌الله سیستانی

بیانیه ضد سعودی علمای بحرین در حمایت از آیت‌الله سیستانی

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

علمای بحرین طی بیانیه‌ای اقدام روزنامه سعودی الشرق الاوسط در اهانت به آیت‌الله سیستانی را محکوم کردند.علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای به اهانت روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» به آیت‌الله سید علی السیستانی مرجعیت عالی شیعیان در عراق واکنش نشان دادند و این اهانت را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: حضرت آیت الله سیستانی فخر حاکمیت و استقلال عراق، از رهبران مرجعیت تشیع، قله شامخ علم، فضیلت، طهارت، تقوی، حریص برای حفظ وحدت و مصالح امت اسلامی و حفظ کرامت و حقوق و آزادی های همگان چه عجم، چه عرب و چه از هر قوم و نژادی است.

علمای بحرین تاکید کردند: فتوای جهاد ایشان علیه غده شرارتی به نام داعش است که پیکره بشریت را تهدید می نماید، دلیلی کافی برای عدم تبعیت از نقشه های خارجی و شیطانی (که علیه ایشان ترویج می شود) می باشد. این فتوا عراق را در مقابل پروژه آمریکایی-صهیونیستی در خاورمیانه مبنی بر تجزیه عراق حفظ کرد و کرامت مردم عراق ، شیعه و سنی، عرب و عجم و کرد و ایزدی را حفظ نمود.

در ادامه بیانیه آمده است: « ما بشدت و قاطعانه اقدام روزنامه شرق الاوسط را محکوم می نماییم، تجاوزی گناه آلود و از سر فتنه‌انگیری در قبال یکی از بزرگترین شخصیتهای عراق و امت اسلامی و ضمانت امنیت و فخر حاکمیت و استقلال عراق یعنی مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سیستانی.»

علمای بحرین در پایان تاکید کردند: به حمدلله تمامی تلاشهای دشمنان امت و دنباله‌های آنها تاکنون به شکسته انجامیده و خواهد انجامید، (همانطور که شاهدیم) این عراق عزیز و آزادگان جهانند که بیش از پیش متحد شده‌اند. این جسارت حقیرانه، از رذالت اقدام کنندگان به آن پرده برداشته و اثری جز افزایش وحدت صفوف امت و عراقی ها پشت سر مرجعیت عظمی و برای حفظ حاکمیت و استقلال و وحدت عراق نداشته است.

روزنامه سعودی الشرق الاوسط جمعه پیش، اقدام به انتشار کاریکاتوری موهن از آیت‌الله سیستانی کرد که با محکومیت شدید از سومی مقامات عراقی همراه شد و این اهانت به مرجعیت، خشم و نفرت محافل سیاسی و همچنین کاربران شبکه‌های مجازی در عراق و خارج آن را برانگیخت.

فارس

نوشتن نظر