انهدام یک خودروی بمب گذاری شده و چهار مخفیگاه داعش در صلاح الدین عراق
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انهدام یک خودروی بمب گذاری شده و چهار مخفیگاه داعش در صلاح الدین عراق

انهدام یک خودروی بمب گذاری شده و چهار مخفیگاه داعش در صلاح الدین عراق

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش عراق در چارچوب عملیات‌ خود برای پاکسازی استان صلاح الدین از بقایای داعش یک خودروی بمب گذاری شده و چهار مخفیگاه آنها را در این استان منهدم کرد و شماری از آنها را به هلاکت رساند.


نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش عراق امروز توانست یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده متعلق به عناصر داعش را در استان «صلاح الدین» منهدم کند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «بغداد الیوم»، این نهاد در بیانیه‌ای آورده است: «نیروی هوایی ارتش عراق در چارچوب عملیات جستجو و پاکسازی غرب منطقه وادی الثرثار و در چارچوب عملیات صلاح الدین حملات هوایی سنگینی را به مواضع باندهایی از عناصر تورریستی داعش وارد کرد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «حملات مذکور با انهدام چهار مخفیگاه عناصر داعش و کشته شدن تروریست‌های مخفی در آن و انهدام یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده و یک تونل زیرزمینی دیگر آنها همراه شد».

بر اساس این گزارش هنوز شمار تروریست‌های به هلاکت رسیده در این عملیات رسما اعلام نشده است.

با وجود اعلام شکست داعش در سال ۲۰۱۷ میلادی از سوی عراق، کماکان بقایای عناصر تروریستی در این کشور وجود دارند که از فضای اختلافات سیاسی یا اعتراضات مردمی برای ازسرگیری حملات خود استفاده کرده‌اند.

از سوی دیگر رسانه‌های عراقی طی مدت اخیر نیز هشدار می‌دهند که به احتمال زیاد آمریکا با عقب نشینی از برخی پایگاه‌های خود در عراق به هسته‌های خفته داعش برای ازسرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

فارس

نوشتن نظر