ترکیه سامانه ‌اس400 را بر روی جنگنده‌های آمریکا آزمایش کرده است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ترکیه سامانه ‌اس400 را بر روی جنگنده‌های آمریکا آزمایش کرده است

ترکیه سامانه ‌اس400 را بر روی جنگنده‌های آمریکا آزمایش کرده است

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌ای فاش کرد که دولت ترکیه بعد از خرید اس 400 روسیه، آن را بر روی جنگنده‌های آمریکایی در مرکز ترکیه آزمایش کرده است.


وزارت دفاع ترکیه اخیراً سامانه دفاع مشکی اس ۴۰۰ روسیه را بر روی جنگنده‌های آمریکایی آزمایش کرده است.

روزنامه « Fighter Jets World» امروز سه‌شنبه گزارش داد که ترکیه در پایگاه هوایی «اکینجی» (اطراف آنکارا و سابقاً مُـرّتد) این سامانه‌ها را بر روی جنگنده‌های اف ۱۶ و اف ۴ فانتوم آزمایش کرده است.

این رسانه گفته است که رادارها هواپیماهایی با سرعت بالا را در اطراف پایگاه هوایی مذکور رصد کرده‌اند و این آزمایش های ترکیه تا ۲۶ نوامبر ادامه داشته است. با این حال ارتش ترکیه نتایج این آزمایش را اعلام نکرده است.

ترکیه سال ۲۰۱۷ طی توافقی با روسیه سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ را از این کشور خرید و همین اقدام باعث شد که آمریکا آنکارا را از پروژه تولید جنگنده‌های اف ۳۵ حذف کرده و جنگنده‌های درخواستی ترکیه (مجموع جنگنده‌ها ۱۰۰ عدد) را به این کشور ندهد.

اخیراً برخی رسانه‌ها مدعی شدند که آمریکا به ترکیه پیشنهاد داده است برای دست‌یابی به تکنولوژی اس ۴۰۰ روسیه، این سامانه را غیرمستقیم از ترکیه بخرد. مقامات روسیه در واکنش به این خبر گفتند که ترکیه در قرارداد خرید اس ۴۰۰، امضا کرده است که آخرین کشور مقصد اس ۴۰۰ باشد و آن را به کسی یا کشوری واگذار نکند.

آمریکا سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ را که یکی از قوی‌ترین سامانه‌های دفاعی است، دشمن جنگنده‌های مدرن خود می‌داند و بیم آن دارد که کد این جنگنده‌ها توسط سامانه مذکور کشف و افشا شود.

فارس

نوشتن نظر