ابتلای بیش از 58 هزار آمریکایی به کرونا ظرف 24 ساعت
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ابتلای بیش از 58 هزار آمریکایی به کرونا ظرف 24 ساعت

ابتلای بیش از 58 هزار آمریکایی به کرونا ظرف 24 ساعت

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، با ابتلای 58 هزار و 292 مورد جدید ظرف 24 ساعت گذشته به کرونا، تعداد آمار روزانه مبتلایان به این ویروس در آمریکا رکورد تازه‌ای زد.


دانشگاه «جانز هاپکینز» در جدیدترین آمار و ارقام خود گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ هزار و ۲۹۲ مورد جدید به مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شد تا آمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به دو میلیون و ۹۹۴ هزار و هشت نفر برسد.

از طرف دیگر، طبق این آمار و ارقام، در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزار و ۱۷۱ مورد جدید در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و آمار کلی قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور به ۱۳۱ هزار و ۴۵۵ نفر افزایش یافت.

مقایسه آمار و ارقام جدید جانز هاپکینز با آمار چند روز گذشته این مرکز نشان می‌دهد که مجدداً تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون یک رکورد تازه‌ای زده است و تعداد قربانیان این ویروس نیز علیرغم آنکه در روزهای گذشته روندی نزولی داشته، مجدداً به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را سه میلیون و 97 هزار و 84 نفر و مجموع قربانیان آن را 133 هزار و 972 نفر گزارش کرده است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۱۱ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۷۸ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و ۵۴۳ هزار و ۵۳۵ نفر از آنها نیز جان خود را از دست داده‌اند و ۶ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۶۶۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند. آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا قرار دارد.

علیرغم سیر صعودی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا همچنان موضع خود را در خصوص کم اهمیت جلوه دادن شیوع این ویروس تغییر نداده است.

روز گذشته (سه‌شنبه)، پایگاه اطلاع‌رسانی هیل در گزارشی اعلام کرد که طبق برآوردهای کارشناسان بهداشت آمریکا، احتمال می‌رود در روزهای آتی، آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده به ۶۰ هزار نفر برسد که این رقم بسیار بیشتر از زمانی است که نیویورک در ماه آوریل و در اوج شیوع کرونا بعنوان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده شناخته شده بود.

در حال حاضر، چهار منطقه در آمریکا بعنوان کانون بیماری همه‌گیر کرونا شناخته شده است که ظرفیت بیمارستان‌ها در این مناطق به سرعت در حال اتمام است.

بر اساس این گزارش، شیوع ویروس کرونا در آریزونا، تگزاس، فلوریدا و کالیفرنیا به شدت رو به گسترش است به طوریکه کارشناسان می‌گویند این مناطق به کانون‌های جدید شیوع کرونا در ایالات متحده تبدیل شده‌اند.

مروری بر آمار و ارقام ارائه شده نیز نشان می‌دهد که چشم‌اندازی در خصوص کاهش شیوع کرونا در آمریکا مشاهده نمی‌شود و تعداد مبتلایان در ۴۰ ایالت آمریکا رو به افزایش است و این در حالی است که چندماه پیش این رقم تنها ۱۰ ایالت بود.

با اینحال، اوایل هفته جاری ترامپ مدعی شد که کووید-۱۹ برای ۹۹ درصد از افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند، «کاملاً بی ضرر» بوده است و افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان به کرونا را به افزایش تست‌های کرونا ارتباط داد و این در حالی است که کارشناسان بهداشت تأکید دارند که هردو ادعای ترامپ اشتباه بوده است و می‌تواند تأثیر منفی بر رفتارهای افراد در دوران شیوع کرونا بگذارد.

فارس

نوشتن نظر