انصارالله: جنایت «تنومه» تاریخ خون‌بار عربستان را نشان می‌دهد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انصارالله: جنایت «تنومه» تاریخ خون‌بار عربستان را نشان می‌دهد

انصارالله: جنایت «تنومه» تاریخ خون‌بار عربستان را نشان می‌دهد

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که جنایت یک قرن گذشته عربستان سعودی در حق هزاران حجاج یمنی که به جنایت «تنومه» معروف است، نشان می‌‎دهد که این کشور تاریخ خون باری دارد.


«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن دیروز در صفحه توئیتر خود به جنایت معروف عربستان سعودی علیه هزاران حجاج یمنی معروف به جنایت «تنومه» اشاره کرد و آن را بزرگترین و فجیع ترن نوع جنایت رژیم سعودی در حق ملت یمن دانست.

عبدالسلام گفت: زنده نگه داشتن مظلومیت کشتار و جنایت تنومه، زنده نگه داشتن مظلومیتی است که اکنون به شکل تجاوزات و محاصره ائتلاف سعودی علیه ملت یمن ادامه دارد.

وی تاکید کرد: یک قرن از جنایت تنومه و کشتار حجاج یمنی به دست عربستان وهابی و تکفیری می‎گذرد و این بزرگترین و فجعیع ترین جنایت عربستان در حق حجاج یمنی بود.

سخنگوی انصارالله تصریح کرد: این قدرهات‌های استکباری هستند که طرح‌های عربستان در منطقه را ترسیم می‌کنند و ریاض هم به عنوان مجری سناریوهای قدرت‌های استکباری، آنها را اجرایی می‌کند.

سعودی‌ها یکصد سال پیش به دستور انگلیس، سه هزار حاجی یمنی را در حالی که برای عزیمت به حج در سال 1341 هجری قمری آماده می‌شدند، در منطقه تنومه استان عسیر واقع در جنوب عربستان به قتل رساندند.

تسنیم

نوشتن نظر