نشست اسلام هراسی در مرکز حقوق بشر و تمدن واشنگتن

سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مرکز حقوق بشر و تمدن واشنگتن میزبان رئیس مرکز تحقیقات موسسه «فهم و سیاست اجتماعی» واشنگتن برای سخنرانی در مورد اسلام هراسی بود.

مرکز حقوق بشر و تمدن « Kālu» میزبان «دالیا مجاهد»،رئیس مرکز تحقیقات موسسه «فهم و سیاست اجتماعی» واشنگتن برای سخنرانی در مورد اسلام هراسی بود.

این برنامه به عنوان بخشی از تلاش های انجام شده برای تهیه مجموعه ای از سخنرانی های ضد نژاد پرستی برگزار شد.

مجموعه سخنرانی های هفتگی که در زوم برگزار می شود هر هفته میزبان سخنران های مختلف است که در مورد موضوعاتی مانند «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» و مسائلی از این دست سخنرانی می کنند.

مجاهد در این باره گفت: اسلام هراسی یک تعصب ضد اسلامی و نوعی تبعیض بر اساس ترس و نفرت غیرمنطقی از اسلام است که هم به صورت فردی و هم به صورت ساختاری وجود دارد.

وی افزود: بسیاری از مردم تصور می كنند كه حملات تروریستی توسط مسلمانان عامل افزایش اسلام هراسی است اما اطلاعاتی که در این زمینه موجود است با این فرض مغایرت دارد.

مجاهد آماری را ارائه داد که نشان می دهد افزایش احساسات ضد مسلمانان بیشتر در هنگام انتخابات محسوس است.

وی افزود: اسلام هراسی یک پدیده ساخته شده و نه پاسخی طبیعی به حملات تروریستی است.

رئیس مرکز تحقیقات در موسسه «فهم و سیاست اجتماعی» همچنین گفت: این ایده که اسلام بیشتر از سایر ادیان تشویق کننده خشونت است با شواهد و ادله رد می شود.

به گفته مجاهد با این وجود رسانه ها اغلب حملات تروریستی را مرتبط با اسلام می دانند و همواره در گزارش هایی که منتشر می کنند به این ادعا دامن می زنند.
منبع: شبستان