هالیوود در خدمت پروژه اتمی رژیم اسرائیل
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»هالیوود در خدمت پروژه اتمی رژیم اسرائیل

هالیوود در خدمت پروژه اتمی رژیم اسرائیل

سه شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک کتاب آمریکایی از نقش ویژه هالیوود در خدمت به پروژه اتمی رژیم صهیونیستی پرده برداشت.
به گزارش مشرق، کتاب جدیدی که درباره زندگینامه "آرنون میلچن" بازرگان اسرائیلی و تهیه کننده فیلم‌های هالیوود منتشر شده، نشان می‌دهد که وی در راستای هماهنگی بیشتر برای فروش تولیدات و فناوری تأسیسات هسته‌ای دیمونا در اسرائیل همکاری گسترده‌ای را با سازمان‌های جاسوسی اسرائیل داشته است.
این کتاب با نام "آرنون میلچن" مزدور مخفی که امپراتور هالیوود شده است" از سوی مئیر دورون و جوزف گیلمن نوشته شده است.
در این کتاب آمده است که میلچن روابط گسترده‌ای با نخست‌وزیران اسرائیل و آمریکا داشته و از سوی دیگر با ستارگان هالیوود نیز در ارتباط بوده است، ارتباط نزدیک وی با سران اسرائیل مانند شیمون پرز رئیس این رژیم به حدی است که پرز در این کتاب گفته است که این من بودم که میلچن را به فعالیت برای سازمان جاسوسی اسرائیل عضو کردم.
در دهه 60 قرن گذشته که پرز معاون وزیر اطلاعات اسرائیل بود، میلچن را به عضویت یگان محرمانه ملکام در وزارت موسوم به امنیت اسرائیل درآورد، این یگان متخصص در زمینه جاسوسس الکترونیک و علمی است و از مهم‌ترین سرقت‌های این یگان کپی برداری از جنگنده میراژ فرانسه و ساخت جنگنده اسرائیلی کفیر است.
بنیامین بلومبرگ تا سال 1978 میلادی، ریاست این سازمان مخفیانه را بر عهده داشت، وی رابطه دوستانه و صمیمی با میلچن داشت و از میلچن و تعداد دیگری از بازرگانان اسرائیلی برای تأسیس شرکت‌های ساختگی در جهان برای معامله‌های در ارتباط با دیمونا و صنایع امنیتی اسرائیل کمک گرفت.
این کتاب می‌افزاید که شرکت مذکور با عنوان شرکت برادران میلچن به فعالیت‌های خود ادامه داده و در زمینه معامله مواد شیمیایی تخصص یافت، میلچن و بلومبرگ ارتباطات محرمانه خود را با روسای دولت‌های آپارتاید در آفریقای جنوبی افزایش داده و در زمینه هسته‌ای با این کشورها وارد مذاکره شدند و در نتیجه همین مذاکرات بود که آفریقا رژیم اسرائیل را به اورانیوم طبیعی خود مجهز کرد و تل‌آویو از خاک آفریقا برای آزمایش موشک‌های دوربرد خود با نام "یریحو" که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است، استفاده کرد، در مقابل این کشورها نیز از کمک اسرائیل برای توسعه پروژه هسته‌ای و موشکی خود بهره‌مند شدند.
روزنامه هاآرتص در مورد ارتباطات میلچن با دستگاه‌های امنیتی اسرائیل نوشت که بعد از اینکه اداره مالیات آمریکا اسناد معتبری را درباره تلاش این شرکت برای قاچاق مولد‌های برق قابل استفاده در تأسیسات هسته‌ای دیمونا و صنایع پزشکی با واسطه شرکت آمریکایی میلکو ارائه کرد، ریچارد اسمیت مدیر این شرکت آمریکایی بازداشت شد، وی بعد از آزادی به قید ضمانت از آمریکا فرار کرد، اما بعد از یک دهه در اسپانیا بازداشت شد. این سخت‌گیری البته در مرد میلچن هرگز اعمال نشد و بعد از تحقیقات از وی از سوی اف بی آی، پلیس اعلام کرد که کیفرخواست علیه وی تاکنون کامل نشده است.
میلچن در این کتاب روایت می کند که در مورد این موضوع از پرز که در آن زمان رئیس کابینه اسرائیل بود، خواسته است تا به رونالد ریگان رئیس جمهور آمریکا برای پایان دادن به این موضوع فشار وارد کند. میلچن البته مدعی شده است که تمام فعالیتهای وی برای دستگاه‌های جاسوسی اسرائیل بدون اجرت بوده است و وی تنها برای اسرائیل این کار را کرده است.
میلچن که گرایش‌های افراطی تندی دارد، در سالهای اخیر فعالیتهای مالی خود را معطوف رسانه‌ها در داخل و خارج از اسرائیل کرده است، او بخشی از سهام شبکه 10 تلویزیون اسرائیل را دارد و سرمایه گذاری گسترده‌ای را نیز در تولید فیلم‌های هالیوودی به کار بسته است، وی تاکنون بیش از 100 فیلم در هالیوود ساخته است.

نوشتن نظر