کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) در عربستان: ساخت فیلم درباره زندگی پیامبران حرام است!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) در عربستان: ساخت فیلم درباره زندگی پیامبران حرام است!

کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) در عربستان: ساخت فیلم درباره زندگی پیامبران حرام است!

سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) در عربستان اعلام کرد: فیلم هایی که امروزه به نام زندگینامه پیامبران عرضه و اکران می شوند، حرام هستند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه المسلم، این کمیته نوشت: تهیه شدن این فیلم ها توسط افراد مسلمان یا صدور مجوز برای آنان از سوی افرادی که این مساله حرام را اجازه دهند از میزان حرمت آن ها نمی کاهد.

کمیته مذکور بیانیه خود ر ا به مناسبت تهیه فیلم موسوم به حضرت نوح (ع) که توسط یکی از شرکت های رسانه ای آمریکایی تهیه شده و انتظار می رود در ماه جاری در برخی از کشورها اکران شود، صادر کرده است.

در بیانیه به فتاوی انجمن دائمی تحقیقات علمی و افتا در عربستان، کمیته شیوخ و علمای دینی، مجمع فقهی اسلامی مکه، فتوای مجمع مطالعات اسلامی قاهره و دیگر اتحادیه ها و سازمان های اسلامی در جهان اشاره شده بود که همگی شخصیت سازی فیزیکی برای پیامبران علیهم السلام را تحریم کرده اند.

کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم تصریح کرد: انتشار تصاویر و فیلم های نمادین از پیامبران (ع)، تبلیغ و ترویج برای آنها همچنین مشاهده این نوع فیلم ها و اکران آن ها در شبکه های ماهواره ای و سالن های سینماها حرام است زیرا فیلم سازی و تصویرسازی از پیامبران، از ارزش و کرامت آنان می کاهد و ایشان را به محلی برای تمسخر و دروغ تبدیل می کند؛ علاوه بر آن، انتشار دروغ علیه شخصیت های راستین و واقعی ایشان را آسان می سازد.

نوشتن نظر