ممنوعیت ورود و خروج به دو پایگاه نظامی آمریکا در ژاپن پس از ده‌ها مورد ابتلا به کرونا
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ممنوعیت ورود و خروج به دو پایگاه نظامی آمریکا در ژاپن پس از ده‌ها مورد ابتلا به کرونا

ممنوعیت ورود و خروج به دو پایگاه نظامی آمریکا در ژاپن پس از ده‌ها مورد ابتلا به کرونا

يكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شیوع کرونا در دو پایگاه نظامی آمریکا در ژاپن رو به افزایش است.


به گزارش العالم به نقل از آسوشیتدپرس، پس از آن‌که تست کووید-۱۹ دست‌کم ۶۱ نفر در دو پایگاه نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوای ژاپن مثبت اعلام شد، این پایگاه‌ها تحت ممنوعیت‌های ورود و خروج قرار گرفتند و مقام‌های محلی از دیگر شهروندانی که با پرسنل در تماس بوده‌اند خواسته‌اند تست بدهند.

این تست‌ها طی روز سه‌شنبه هفته گذشته و شنبه هفته جاری گرفته و یا تائید شده‌اند.

مقام‌های ارتش آمریکا گفته‌اند دو پایگاه تفنگداران دریایی در این جزیره، در جنوب مجمع‌الجزایر ژاپن، تحت مقررات ممنوعیت ورود و خروج قرار گرفته‌اند و پرسنل و دیگر نفرات نیز قرنطینه شده‌اند.

تفنگداران دریایی ایالات متحده اعلام کرده‌اند دو گلوگاه انتشار ویروس را رصد کرده و تمامی مبتلایان به کووید-۱۹ نیز از دیگران جدا شده‌اند.

با این حال دنی تاماکی، فرماندار اوکیناوا، در جریان یک کنفرانس خبری گفت از این موضوع «شوکه» شده و افزوده در مورد تمهیدات پی‌گرفته شده «تردیدهایی» وجود دارد.

بنا بر گزارش رسانه‌ها، پرسنل ارتش آمریکا در روزهای قبل از اعلام نتیجه تست‌ها، به‌ویژه در جریان مراسم روز اعلامیه استقلال آمریکا، در هفته پیش در برخی نقاط جزیره میهمانی و دورهمی گرفته‌اند.

فرمانداری اوکیناوا از تمامی کسانی که با پرسنل ارتش آمریکا در تماس بوده‌اند خواسته اگر احساس بیماری می‌کنند، تست کرونا بدهند.

نوشتن نظر