موفقیت سامانه‌های راداری روسیه در شناسایی 30 هواپیمای جاسوسی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»موفقیت سامانه‌های راداری روسیه در شناسایی 30 هواپیمای جاسوسی

موفقیت سامانه‌های راداری روسیه در شناسایی 30 هواپیمای جاسوسی

يكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزارت دفاع روسیه از شناسایی و رهگیری 30 فروند هواپیمای جاسوسی خارجی نزدیک مرزهای خود در هفته گذشته خبر داد.


روسیه در هفته گذشته 30 فروند هواپیمای جاسوسی که نزدیک مرزهای هوایی این کشور در حال پرواز بودند را شناسایی کرده است.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» به نقل از داده‌های وزارت دفاع روسیه، این 30 فروند هواپیمای جاسوسی خارجی که هفته گذشته سرگرم عملیات شناسایی نزدیک مرزهای این کشور بودند از سوی «سامانه‌های راداری روسیه» رهگیری شدند. این در حالی است که دو فروند پهپاد هم هفته گذشته نزدیک مرزهای روسیه پرواز کردند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های این کشور در هشت نوبت پرواز اضطراری هواپیماهای خارجی را رهگیری کنند.

وزارت دفاع روسیه در همین زمینه روز شنبه از پرواز جنگنده‌های این کشور برای رهگیری یک فروند هواپیمای راهبردی جاسوسی‌آمریکا بر فراز دریای ژاپن خبر داد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک فروند جنگنده «سوخو-35» و یک فروند جنگنده «میگ-31» متعلق به نیروی دفاع هوایی شرق روسیه پس از اعلام وضعیت اضطراری، بلافاصله ماموریت خود را انجام داده و هواپیمای جاسوسی آمریکا را شناسایی و رهگیری کردند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، نوع این هواپیمای جاسوسی «آر سی-135» متعلق به نیروی هوایی آمریکا بود و جنگنده‌های روسی حین این ماموریت هواپیمای آمریکایی را با حفظ فاصله امن همراهی کردند. بوئینگ آرسی-۱۳۵، ماموریت‌های شناسایی شامل تصویربرداری، جاسوسی و انحراف سیگنال را انجام می‌دهد.

ارتش روسیه به تازگی ایستگاه‌های راداری با قابلیت شناسایی اهداف مهاجم در فاصله 3000 کیلومتری و رهگیری جنگنده‌های پنهانکار را تاسیس کرده است. این ایستگاه‌های راداری در فاصله 500 کیلومتری «مسکو» پایتخت روسیه بنا شده و به آخرین فناوری نظامی مجهز هستند و می‌توانند اهداف مهاجم حتی موشک‌های فراصوت را در فاصله 3000 کیلومتری شناسایی کنند.

فارس

نوشتن نظر