خیابانی به نام "راشل کوری" در میدان آرژانتین

خیابانی به نام "راشل کوری" در میدان آرژانتین

چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۵۸
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران از نامگذاری خیابانی به نام راشل کوری در خیابان بیست و هفتم میدان آرژانتین خبر داد.

معصومه آباد در گفت‌وگو با فارس، درباره سرانجام نامگذاری خیابانی به نام راشل کوری، اظهار داشت: وزارت امور خارجه مدتی پیش نامه‌ای به شورای شهر ارسال کرد که بر مبنای آن موافقت خود را با نامگذاری خیابانی به نام راشل کوری در شهر تهران، اعلام کرد.

وی افزود:خیابان بیست‌وهفتم واقع در میدان آرژانتین بین خیابان الوند و بهاران برای نامگذاری این اسم در نظر گرفته شده است که تا دو هفته آینده آن را در صحن علنی شورای شهر مطرح می‌کنیم تا به رأی گذاشته شود.

به گزارش فارس، اواخر مهر ماه سال گذشته بسیج دانشجویی ۱۰ دانشگاه تهران نامه‌ای سرگشاده به رئیس شورای اسلامی شهر تهران فرستادند و خواستار نامگذاری خیابانی به نام "راشل کوری " شدند؛‌ "راشل کوری " نام دختری آمریکایی است که تنها ۲۳ بهار از عمر او گذشته بود. او که در شهر المپیای ایالت واشنگتن زندگی می‌کرد در روز یک‎شنبه ۱۶مارس ۲۰۰۳ به همراه ۸ تن از دوستانش - ۵ آمریکایی و ۳ انگلیسی - در محله "السلام " شهر رفح در فلسطین اشغالی، سعی می‌کنند از اقدام یک دستگاه بولدوزر نظامی رژیم صهیونیستی در ویران کردن خانه یک فلسطینی، جلوگیری کنند.

راشل در برابر بولدوز می‌ایستد و از سرنشین بولدوزر می‌خواهد که آن را متوقف سازد. وی که پیراهنی نارنجی رنگ به تن دارد و از دور قابل تشخیص است با بلندگوی خود به اقدام راننده بولدوز اعتراض می‌کند. بقیه دوستانش نیز در فاصله ۱۵ تا ۲۰ متری راشل با فریاد از راننده بولدوزر می‌خواهند که توقف کند. اما بولدوزر همچنان به سوی وی حرکت می‌کند، راشل روی یک تل خاک می‌رود؛ اما بولدوزر به او امان نمی‌دهد و هیولای آهنی ۶۰ تنی پیکر راشل را به زیر می‌کشد، تیغه بولدوزر او را در خاک دفن می‌کند. در همین زمان دوستان راشل فریاد می‌کشند و به راننده بولدوزر اشاره می‌کنند که توقف کند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی