"یونسکو" قدس را پایتخت اسرائیل معرفی کرد

"یونسکو" قدس را پایتخت اسرائیل معرفی کرد

جمعه ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در حالی که سازمان ملل قاطعانه قدس شرقی را منطقه اشغال شده معرفی کرده است، یونسکو تمام شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کرد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "گلف‌نیوز "، تصمیم سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در معرفی بیت‌‌المقدس اشغال‌شده به عنوان پایتخت اسرائیل در لیست میراث فرهنگی جهان، با محکومیت شدید مقامات و رهبران فلسطینی مواجه شد.

در پی این اقدام،‌ جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در بیانیه ای این اقدام یونسکو را محکوم کرد، و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی و حمایت از رژیم اشغالگر دانست.

حماس از اتحادیه عرب و سازمان همکاری های اسلامی خواست برای مقابله با این اقدام خطرناک به سرعت وارد عمل شوند، و از توطئه های صهیونیستی برای یهودی سازی شهر قدس جلوگیری کنند.

از سوی دیگر سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که این اقدام یونسکو نقض کامل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است که آشکارا اعلام کرده قدس شرقی تحت اشغال قرار دارد.

سازمان آزادی بخش فلسطین در این بیانیه خود افزود که این اقدام ثابت کرد که یونسکو با تبعیض و معیارهای دوگانه برخورد می‌کند و هیچ اقدامی برای ساکنان قدس شرقی که اخراج شده و به جای آنها استعمارگران یهودی جاگزین شده‌اند، نمی‌کند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی