زائران کربلای معلی در ایام محرم به قوانین کشور عراق دقت کنند

زائران کربلای معلی در ایام محرم به قوانین کشور عراق دقت کنند

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به اینکه در ایام محرم و همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی زائران زیادی از سراسر جهان به کربلای معلی سفر می‌کنند به زائران توصیه می‌شود، قوانین کشور عراق را رعایت کنند.

مسعود اخوان گفت: با توجه به اینکه در ایام محرم و همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تعدا اعزامها از سراسر جهان به کربلای معلی افزایش پیدا می‌کند به زائرانی که در این مدت به کربلا اعزام می‌شوند توصیه می‌شود تا قوانین کشور عراق را حتما رعایت کنند و در کلاس‌های آموزشی که قبل از سفر در کاروان‌ها برگزار می‌شود حتما حضور داشته باشند.

وی تأکید کرد: با توجه به افزایش 50درصدی ظرفیت‌های اعزام در این مدت، به تمام متقاضیانی که علاقه‌مند هستند درایام محرم به کربلای معلی سفر کنند توصیه می‌شود تنها در قالب کاروان‌های تحت مجاز اقدام به سفر کنند و از سفرهای انفرادی و در قالب کاروان‌های خارج از نظارت سازمان حج و زیارت اقدام به سفر نکنند.

اخوان افزود: تلاش سازمان حج و زیارت بر این است تا تمام تدابیر برای امنیت و سلامت کامل زائران اندیشیده شود تا بتوانند در سلامت کامل این سفر را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه آغاز ثبت نام‌های این دوره از 18 آبان آغاز می‌شود،گفت: هزینه‌های ثبت نام تغییری نداشته است و مدت اقامت زائران نیز در این دوره نیز مانند بقیه ایام ۳ شب و 4 روز است.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی