حمله به یک کتابخانه مسیحی در شمال لبنان

حمله به یک کتابخانه مسیحی در شمال لبنان

شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرگزاری فرانسه از حمله به یک کتابخانه متعلق به یک مسیحی ارتدوکس در شهر سنی نشین طرابلس در شمال لبنان خبر داد . این حمله که یک روز پس از حادثه انفجار در جنوب بیروت اتفاق افتاده است ، کتابخانه آتش گرفته است.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_خبرگزاری فرانسه می افزاید: در این آتش سوزی ، دو سوم از مجموع 80 هزار کتاب ودست نوشته موجود در این کتابخانه مسیحی از بین رفته است . ترس از نابودی باقیمانده کتابها توسط آب ، باعث کندی کار آتش نشان ها نیز شده بوده است .
یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفته است که این حمله یک روز پس از آن صورت گرفت که جزوه ای اهانت آمیز به پیامبر اسلام در میان کتابهای این کتابخانه پیدا شده بود. پس از پیدا شدن این جزوه ، پدر ابراهیم سروج صاحب کتابخانه طی دیداربا رهبران مسلمان از این اتفاق اظهار تاسف کرده بود. حادثه حمله و آتش سوزی کتابخانه نیز جمعه شب اتفاق افتاده است .
این کتابخانه یونانی در قلب قدیمی شهر طرابلس دومین شهر بزرگ لبنان واقع است که در دو سال گذشته شاهد درگیری هایی میان اکثریت سنی و اقلیت علوی طرفدار بشار اسد بوده است .
این درحالی است که درگیری فرقه ای میان مسلمانان و مسیحیان در این شهر به ندرت اتفاق افتاده است اما این حمله نگرانی ها از ورود درگیری های مذهبی در لبنان به فاز جدید را افزایش داده است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی