با تعریف خواب، شان امام زمان را تنزل ندهیم "آیت الله حسینی بوشهری"

با تعریف خواب، شان امام زمان را تنزل ندهیم "آیت الله حسینی بوشهری"

يكشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مدیر حوزه های علمیه گفت: نباید با بیان مسایلی همچون ملاقات‎گرایی و تعریف خواب؛ شأن امام زمان (ع) را تنزل دهیم.

 

آیت الله ˈسید هاشم حسینی بوشهریˈ در مراسم جشن سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر (عج) با عنوان ˈدر امتداد غدیرˈ گفت: حوزه علمیه و روحانیت در مساله مهدویت برای روشنگری جامعه وظیفه دارد.

وی با اشاره به اینکه هر جایگاهی با توجه به عظمتش با آسیبهایی مواجه است و دشمنانی دارد، گفت: از جمله مسایلی که با آسیب هایی روبرو هستند، مساله مهدویت است.

وی با بیان اینکه سالانه میلیون ها نفر برای عرض ارادت و ادب به مسجد جمکران می آیند، اظهار کرد: اگر به این آسیب ها توجه نداشته باشیم، هر کاری دچار آفت می شود.

این استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: دست اندرکاران و مسوولان مرتبط با مساله مهدویت علاوه بر دعوت و ایجاد جاذبه، باید در همان اجتماعات عظیم مساله آسیب ها را به صورت جدی بازگو کنند و تذکر دهند.

آیت الله بوشهری با بیان این که برداشت های گوناگونی از بحث ˈانتظارˈ وجود دارد، گفت: معنای انتظار صحیح ˈآماده باشˈ است و انتظار ˈعملˈ و ˈاقدامˈ می باشد.

وی با بیان این که دوره ظهور حضرت ولی عصر (عج) دوره آسودگی مردم است و ائمه اطهار (س) رئوف و مهربان بودند، افزود: دشمنان با فیلمهایی که درباره آخرالزمان می سازند می خواهند چهره خشنی از امام زمان (عج) نشان دهند و جهان را بترسانند.

وی با بیان این که در جامعه باید زمینه ظهور حضرت ولی عصر (عج) را فراهم کنیم، گفت: ملت ما صدها شهید داده است و شهیدان ما با عشق به حضرت صاحب الزمان (عج) به شهادت رسیده اند و امروز همه جامعه ما عاشق امام مهدی (عج) است.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه اصل ملاقات با حضرت ولی عصر (عج) وجود دارد، گفت: آنهایی که اهل ملاقات هستند، آن را بیان نمی کنند و نباید با بیان مسایلی همچون ملاقات‎گرایی و تعریف خواب؛ شأن آن حضرت را تنزل دهیم.

بوشهری با اشاره با احادیثی از ائمه اطهار (س) تاکید کرد: آمادگی برای ظهور، تقوا، محاسن اخلاق و برخورداری از خوبیها از ویژگیهای یاران امام مهدی (عج) است.

وی همچنین تصریح کرد: در روایات آمده است کسی که وقت ظهور را بیان می کند، دروغ می گوید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تطبیق نشانه های ظهور یکی از آسیبهای جدی مهدویت است، گفت: کسانی که این کار را انجام می دهند باورهای اعتقادی مردم را سست می کنند.

وی افزود: به دلیل عدم تحقق تطبیق، مردم بی اعتقاد می شوند و حالت یأس و نوامیدی در جامعه پیش می آید.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: حوزه علمیه و روحانیت در این زمینه برای روشنگری جامعه وظیفه دارد.

آیت الله بوشهری همچنین گفت: باید از پرداختن به بحثهای غیرضروری مانند ازدواج و فرزندان حضرت خودداری کرد.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم تا فضای عوام زدگی بر یک سری از سلسله مسایل عمده و بنیادی ایجاد شود و گرنه نمی توانیم جلوی آن را بگیریم.

وی از بعثت انبیا (ع) بویژه بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص)، حادثه غدیر، حادثه عاشورا و حادثه ظهور و مهدویت بعنوان چهار رویداد مهم در تاریخ یاد کرد.

در این مراسم از پوستر جدید مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی (عج) با عنوان ˈ دعای فرجˈ به خط ˈعلیرضا بخشیˈ رییس انجمن خوشنویسان استان قم رونمایی شد.

همچنین از کتاب ˈنهم ربیع الاولˈ نوشته ˈمحمد رضایی آدریانیˈ که توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) که برای نخستین بار در شمارگان دو هزار نسخه منتشر شده است، رونمایی شد.

آیین جشن سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر (عج) با عنوان ˈدر امتداد غدیرˈ از سوی مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی (عج) وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزارشد.

 

ایرنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی