مهلت 5 روزه جبهه النصره به داعش

مهلت 5 روزه جبهه النصره به داعش

چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره به دولت اسلامی عراق و شام 5 روز مهلت داد تا از احکام دادگاه‌های شرعی این جبهه پیروی کنند.

 

به گزارش موعود به نقل از ابنا «ابومحمد الجولانی» سرکرده گروه تکفیری جبهه النصره که زمانی یکی از نیروهای دولت اسلامی عراق و شام بود و به دستور آنها شاخه داعش در سوریه را راه انداخت، امروز به فرمانده‌هان سابق خود 5 روز فرصت داد تا از احکام دادگاه‌های شرعی این جبهه پیروی کنند.

«ابو محمد الجولانی» در یک فایل صوتی که به مناسبت کشته شدن «ابوخالد السوری» یکی از فرماندهان جبهه النصره سخن می‌گفت، به داعش هشدار داد؛ اگر آنها حکم خدا را قبول نکنید، امت با این فکر جاهلی متجاوز مبارزه خواهد کرد و آن‌ها را از همه جا حتی از عراق اخراج خواهد کرد.

وی همچنین با ارائه یک طرح، خواستار آتش بس و لغو همه فتواهای تکفیری گروه‌های جهادی علیه یکدیگر تا هنگام به سامان رسیدن امور تشکیلات دادگاه‌های شرعی شد.

با این وجود، الجولانی در همین سخنرانی، سران ارتش آزاد سوریه را که با دولت بشار اسد می‌جنگند، کافر و از دین خارج شده دانست و گفت: ارتش آزاد به دنبال برپایی خلافت اسلامی(!) نیست و دچار کفر شده است.

«جولانی» در ادامه خطاب به سران داعش که خود را وارث اسلام و اسامه بن لادن می‌دانند،  گفت: این امر به اثبات نرسیده که بیشتر گروه‌هایی که با شما مبارزه می‌کنند، گرفتار کفر شده‌اند، و هر آنچه که داعش مطرح می‌کند صرفا شبهات است.

وی در پایان گفت: جبهه النصره مجددا فرماندهی خود را در معرض قضاوت پیروان و امت اسلامی می‌گذارد تا بتوانیم شرع خداوند را بدون پیش‌شرط اجرا کنیم!

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی