داعش برای همه مردم عراق خطرناک است

داعش برای همه مردم عراق خطرناک است

سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جمعیت علمای اهل سنت عراق خواستار پاکسازی عراق از آلودگی گروه "داعش" و باقیمانده شبه نظامیان مسلح در این کشور شد و نسبت به تحرکات این گروه تروریستی در عراق هشدار داد. 

 

به گزارش موعود به نقل از حوزه شیخ خالد الملا رییس جمعیت علمای عراق در بیانیه ای اعلام کرد: غده سرطانی داعشu امروز به بهانه های واهی در عراق گسترش یافته؛ بهانه هایی همچون به حاشیه رفتن اهل سنت یا وجود اختلاف میان رهبران سیاسی. برخی هم بر این باورند که این گروه، ساخته دست آمریکا یا اسراییل است. به هر حال گروه تروریستی داعش برای همه مردم عراق به ویژه اهل سنت خطرناک است؛ چرا که گروه داعش در ظاهر خود را به مذهب ما اهل سنت منسوب میدانند.

شیخ ملا ضمن تاکید بر ضرورت پاکسازی عراق از لوث وجود داعش و گروه های مسلح تروریست افزود: یک ائتلاف خبیث در این زمینه شکل گرفته است و این ائتلاف امروز توسط رسانه هایی حمایت می شود که از پاکی عراق سوء استفاده کرده و به دنبال اجرای برنامه های پلید خود در این کشور هستند.

وی در عین حال از مردم استان هایی که با خطر داعش و جنایات آنها مقابله می کنند تقدیر و تشکر کرد و تمام گروه هایی را که به روی مردم عراق سلاح می کشند محکوم و تقبیح نمود.

منابع امنیتی عراق اعلام کرده اند که روز یکشنبه گذشته عناصر گروه داعش و برخی وابستگان و بازماندگان نظام سابق در شهر فلوجه، آب مناطق مرکزی و جنوب عراق را قطع کرده اند.

وزرت دفاع عراق نیز در 16 فروردین اعلام کرده بود که شهر فلوجه همچنان تحت سیطره افراد مسلح است و برخورد با این گروه ها نیاز به تصمیم گیری مقامات بالا دارد و تاکید کرده بود که بهتر این است که این بحران توسط اهالی منطقه حل و فصل شود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی