بیش از 6 هزار روایت درباره مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه)

بیش از 6 هزار روایت درباره مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه)

شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که برای فهم و درک مهدویت لازم است، انسان به فطرت خود رجوع کند، گفت: بیش از 6 هزار روایت درباره حضرت مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه) وجود دارد.

 

حجت‌الاسلام برادران، در جمع زائران مسجد مقدس جمکران گفت: در مسیحیت، یهود و حتی در برخی از ادیان غیرالهی سخن از ظهور منجی در میان است.

وی با اشاره به این که یکی از معیارهای همه ادیان فطرت است، افزود: ما معتقد هستیم انسان فطرتی دارد و اگر آموزه‌های هر دین مطابق با فطرت بود صحیح است و الا آن آموزه‌ها دچار انحراف شده و باطل‌اند.

حجت‌الاسلام برادران ادامه داد: برای فهم و درک مهدویت نیز لازم است انسان به فطرت خود رجوع کند و بسنجد که وجود منجی و مهدی(علیه‌السلام) چه اندازه با فطرت مطابق و سازگار است.

وی با اشاره به این‌که انسان در هر لحظه‌ای نیازمند یک نیروی ماورایی است تا او را کمک کند، خاطرنشان کرد: این نیرو کسی نیست جز حضرت حجت(علیه‌السلام) و این‌که ما در هر لحظه به واسطه دعا و مناجات با امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه) نجوا و گفت‌و گو می‌کنیم، نشان می دهد که فطرتا نیازمند وجود یک امام و رهبریم، حضرت در میان ما حضور دارند و الا با امام زمانی که نیامده و در آینده متولد خواهد شد که نمی‌شود سخن گفت و از او یاری خواست.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: حال که به یقین رسیدیم که امام زمانمان حضور دارند و ما را می‌بینند باید بیش از پیش مراقب اعمال و رفتارمان باشیم و تلاش کنیم از هر گونه گناه و خطا مصون بمانیم تا توجه حضرت به ما بیشتر شود و یاریمان کند.

این استاد حوزه بیان داشت: تنها مکتبی که در دنیا قائل بر این مطلب است که امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه) وجود دارد و روزی ظهور خواهد کرد، تشیع است و این مبنا، بنا به روایات، آثار و ادله ‌ای که وجود دارد به حقیقت و فطرت نزدیک تر و صحیح ‌تر است.

وی با اشاره به این که بیش از 6 هزار روایت درباره حضرت مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه) وجود دارد، تصریح کرد: ما شیعیان در تمام این موارد با اهل‌ سنت مشترک هستیم.

حجت‌الاسلام برادران با بیان این‌که امام زمان(عله‌السلام) در میان ما حضور دارند و بنا به مصلحت خداوند آشکار و قابل مشاهده نیست، افزود: فطرت ما بر این است که باید یک امامی وجود داشته باشد که صدای ما را بشنود و ما را یاری کند، چون خود حضرت(عجل‌الله تعالی فرجه) نیز فرموده‌اند که «ما شیعیان خود را رها نکرده‌ایم و همواره مراقب آنها هستیم».

بر اساس اعلام  روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین برادران در پایان با بیان این که ما باید همه خواسته‌های خود را با صاحبمان مطرح کنیم، خاطرنشان کرد: حضرت بقیةالله(عجل‌الله تعالی فرجه) همواره هوای ما را دارند و این ما هستیم که باید دست به دامان ایشان شویم تا ما را از انحرافات و خطاها مصون بدارند و دستمان را بگیرند.

_____

حوزه

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی