خودکشی شماری از تکفیری ها در «فلوجه»

خودکشی شماری از تکفیری ها در «فلوجه»

دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۱۴
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

نیروهای امنیتی عراق اجساد ۳۲ تروریست داعش را که خودکشی کرده بودند، پیدا کرده‌اند و از سوی دیگر اخبار موجود از شکاف در این گروه تروریستی و انحلال شورای نظامی آن حکایت دارد.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس_ پایگاه خبری «عراق القانون»، شورای نجات فلوجه عراق اعلام کرد که طی 3 هفته گذشته، اجساد 32 عضو گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام»(داعش) را که به شیوه‌های مختلف خودکشی کرده‌اند، پیدا کرده است.

«علی الدلیمی» عضو این شورا اعلام کرد که 32 تروریست که اغلب آنها عرب‌های غیر عراقی، آفریقایی و چچنی بودند پس از آنکه دیدند هیچ راه فراری ندارند و از نیروهای امنیتی عراق شکست خورده‌اند، خودکشی کردند.

وی افزود: اوضاع در شهر فلوجه نیازمند یک راهکار نظامی فوری و بهره‌برداری از شکافهای ایجاد شده در داعش است به ویژه که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد شورای نظامی داعش منحل شده است.

از سوی دیگر فرماندهان امنیتی میدانی در فلوجه نوید داده‌اند که بر اساس یک طرح امنیتی ویژه برای دفاع از خانواده‌هایی که در فلوجه از سوی داعش به عنوان سپر انسانی به گروگان گرفته شده‌اند، این شهر را طی 3 هفته آینده به طور کامل آزاد خواهند کرد.

«برکان العبیدی» عضو دیگر شورای نجات فلوجه نیز گفت: شورای نظامی داعش این روزها از شکاف شدیدی رنج می‌برد به طوری که شنبه گذشته بیش از 100 عنصر داعش که اغلب آنها از سرکردهای داعش و ساکنان فلوجه بودند از این گروه تروریستی جدا شده‌اند و طی 3 هفته گذشته 3 سرکرده مهم داعش از آن جدا شده‌اند و از شورای نجات فلوجه خواسته‌اند که از آنها حمایت کند و در مقابل ارائه اطلاعات امنیتی دقیق درباره انبارهای تسلیحاتی تروریست‌ها به آنها امان دهد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی