۴۰ تروریست داعش به آمریکا بازگشته اند

۴۰ تروریست داعش به آمریکا بازگشته اند

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک نماینده کنگره آمریکا هشدار داد که حدود ۴۰ نفر از تروریست هایی که در کنار داعش در خاور میانه می جنگیده اند اکنون به خاک آمریکا بازگشته اند.

 

به گزارش موعود به نقل از تسنیم_فاکس نیوز نوشت: تیم بیشاپ نماینده کنگره آمریکا هشدار داد: تعداد شهروندان آمریکایی که به گروه افراطی داعش پیوسته اند یک نگرانی است. تاکنون حدود 40 شهروند آمریکایی که در کنار داعش در خاور میانه می جنگیدند به آمریکا بازگشته اند.

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد که اعتقاد بر این است که حدود 100 نفر از شهروندان آمریکایی برای جنگ در خاور میانه به داعش ملحق شده اند. حدود 40 نفر از این افراد تحت نظر و مراقبت پلیس فدرال آمریکا اف بی آی قرار دارند. بنابر این آنها شناسایی شده اند و از سوی اف بی آی تحت نظر قرار دارند.

بیشاپ در ادامه افزود: در شرایط کنونی اطلاعات نشان می دهد که داعش یک تهدید برای آمریکا نیست ولی ممکن است این مساله در آینده تغییر کند.

واشنگتن تایمز پیش از این در ماه اوت اعلام کرده بود که دولت آمریکا حدود 300 شهروند آمریکایی را که در جنگ عراق و سوریه مشارکت داشته اند رهگیری کرده است.

البته برآوردهای پنتاگون نشان می دهد که حدود 100 شهروند آمریکایی برای جنگ در خاور میانه به گروه های افراطی و تندرو پیوسته اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی