یک مقام روس:تروریست های 80 کشور برای داعش می‌جنگند

یک مقام روس:تروریست های 80 کشور برای داعش می‌جنگند

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، سازمان‌های تروریستی که در عراق و سوریه فعالیت دارند از جمله داعش متشکل از تروریست‌های 70 تا 80 کشور از جمله روسیه هستند.

 

به گزارش موعود به نقل از ایسنا_پایگاه خبری ایتارتاس، میخائیل بوگدانف، معاون وزارت خارجه روسیه گفت: سازمان‌های تروریستی از جمله "دولت اسلامی" (داعش) شامل شهروندان روسیه نیز می‌شوند. در واقع ما با تروریست‌های بین‌المللی رو به رو هستیم. شهروندانی از 70 تا 80 کشور آمده‌اند و در حال جنگ در عراق و سوریه هستند. همه نگران رفتن این افراد و بازگشت آن‌ها هستند. آن‌ها در آنجا تحت آموزش قرار می‌گیرند و مهارت‌هایی پیدا می‌کنند و در واقع یک تهدید مهم برای اهمیت ملی کشورهایشان محسوب می‌شوند.

وی در مصاحبه با روزنامه کومرسانت روسیه در پاسخ به اینکه چه تعداد روسی در درگیری‌های عراق و سوریه حضور دارند، گفت: گمان می‌کنم ده‌ها تن از آنان در آنجا باشند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که گروه تروریستی داعش تهدیدی علیه مسکو محسوب می‌شود.

بوگدانف در پاسخ به این پرسش که چنانچه عملیات آمریکا و متحدانش علیه داعش به درگیری‌ زمینی بکشد، واکنش روسیه چه خواهد بود، گفت: این مساله بسیار پیچیده‌ای است و بستگی به شرایط دارد و مهم است که چه کسی در آن مشارکت خواهد کرد و اهداف آن چه خواهد بود.

بوگدانف گفت: تمام این مسائل می‌تواند در چارچوب شورای امنیت سازمان ملل و براساس منشور سازمان ملل حل و فصل شود. این راهی برای تعامل سازنده میان اعضای جامعه جهانی است. درباره عملیات زمینی نیز باید بگویم که این مساله نیازمند تایید سازمان ملل و مهمتر از همه رهبری کشورهایی است که این عملیات‌ها قرار است در آنجا انجام شود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی