مردم سوئد مسجد آتش گرفته را گلباران کردند

مردم سوئد مسجد آتش گرفته را گلباران کردند

يكشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

تنها در یک هفته اخیر سه مسجد در سوئد مورد حمله قرار گرفته و به آتش کشیده شده است. یکی از این مساجد در شهر آپسالا قرار دارد که روز جمعه مردم این شهر گرد این مسجد تجمع کرده و آن را گلباران کردند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه خبریonislam، مسلمانان شهر آپسالا برای دیگر مردم ارزشمند هستند و آنها برای اینکه به همشهریان مسلمان خود نشان دهند همیشه و در هر حال در کنار آنان هستند، در روز دوم ژانویه – که جزء کریسمس و تعطیل است- در کنار مسجد آتش گرفته حضور یافتند تا نفرت خود را از حمله به مقدسات دینی نشان دهند.

عمرمصطفی از مسئولین شورای مسلمانان سوئد می گوید هروقت در این کشور به مسجدی حمله می شود کمپینی به نام بمب عشق مردم را فرا می خواند تا به سوی مسجد مورد نظر حرکت کرده، گل ها و یادداشت های محبت آمیز و حمایتی خود را نثار آن کنند.

در روز دوم ژانویه نیز مردم آپسالا با گل و کاغذهای رنگی به سراغ این مسجد رفتند تا نشان دهند عموم مردم کشور سوئد از تبلیغات منفی و اسلام هراسانه به شدت بیزارند.

هفته پیش مردی با حمله به مسجد آپسالا ضمن آتش زدن آن شعار "ای مسلمانان از سوئد بروید" سر داده بود. مساجد اسلو و شهر اسکیلستونا در مرکز سوئد نیز هفته پیش مورد حمله چند فرد نژادپرست قرار گرفت.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی