نظر انگلیسی‌ها درباره یهودیان چیست؟

نظر انگلیسی‌ها درباره یهودیان چیست؟

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اقدامات رژیم صهیونیستی و حتی رفتارهای هواداران این رژیم در انگلیس موجب شده است که تقریبا نیمی از انگلیسی ها احساسات ضد یهودی داشته باشند.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم بر اساس یک نظرسنجی جدید تقریبا نیمی از شهروندان انگلیسی احساسات ضد یهودی دارند و شماری معتقدند که یهودیان تلاش بی وقفه ای برای کسب پول و ثروت دارند یا از نقوذی قوی در رسانه ها برخوردار می باشند.
گروه موسوم به مقابله با یهودی سیزی که این نظرسنجی را انجام داده است، اعلام کرد؛ انگلیس در خصوص احساسات ضد یهودی در لبه پرتگاه قرار دارد و اگر با قاطعیت و بدون تسامح با آن مقابله نشود، این احساسات رشد خواهد کرد.

یهودیان کمتر از یک درصد مجموع ساکنان انگلیس را تشکیل می دهند.

این نظرسنجی که از بیش از 3400 نفر بالغ انجام شد، نشان داد: 45 درصد پرسش شوندگان دستکم یک نقطه نظر ضد یهودی داشته اند به گونه ای که مثلا 13 درصد معتقدند که یهودیان به طور مدام از هولوکاست برای کسب همدردی سخن می گویند.
این نظرسنجی افزود: 25 درصد نیز بر این باور هستند که یهودیان بیشتر از دیگران در تلاش برای مال اندوزی هستند. 17 درصد هم معتقدند که یهودیان خودشان را بهتر از دیگران می دانند و از نفوذ بیشتری در رسانه ها برخوردارند.

براساس این نظرسنجی، 11 درصد از پرسش شوندگان نیز گفتند که یهودیان در معاملات تجاری خود نظیر دیگران امانت دار نیستند. 20 درصد هم گفتند که وفاداری یهودیان انگلیس به رژیم اسرائیل باعث شده است که وفاداری کمتری به انگلیس داشته باشند.
دربخش درگیری از این نظرسنجی آمده است: 10 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی معتقدند از اینکه یکی از بستگان آنها با یهودیان ازدواج کنند، خرسند نخواهند بود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی