شناسایی هویت10هزار تروریست سوری توسط ترکیه

شناسایی هویت10هزار تروریست سوری توسط ترکیه

چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ترکیه اسامی 10 هزار نفر از 15 هزار تروریست خارجی که در سوریه و عراق در حال جنگ هستند را شناسایی کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس  منابع آگاه در ترکیه اعلام کردند که آنکارا توانسته است تاکنون اسامی 10 هزار تروریست خارجی از 15 هزار نیرویی را که در حال جنگ در سوریه و عراق هستند، مشخص کند.

بر اساس این گزارش این اقدام در پی تلاش‌های ترکیه برای تقویت همکاری‌های نظامی در چارچوب مبارزه با تروریسم پس از تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر افزایش سطح همکاری و تبادل اطلاعات با ترکیه و کشورهای عربی در عرصه مبارزه با تروریسم صورت گرفت.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، «تانگو بیلگیج» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه، سه شنبه (دیروز) اعلام کرد که از هفته گذشته شمار خارجی‌هایی که به سوریه رفته‌اند به اندازه 2 هزار نفر افزایش یافته است. با تکیه بر اطلاعات تبادل شده، فهرستی از اشخاصی که احتمالا در هفته گذشته وارد سوریه شده‌اند، 2 هزار نفر بوده است.

وی طی کنفرانس خبری هفتگی وزارت خارجه ترکیه در آنکارا گفت: در سوریه نزدیک به 15 هزار جنگجوی خارجی حضور دارند و شمار افرادی که ما اسامی آنها را مشخص کرده‌ایم و فهرستی از آنها به منظور جلوگیری از ورود آنها به سوریه تهیه کرده‌ایم. این با آن معناست که 5 هزار نفر دیگر هستند که ما نمی توانیم هویت آنها را مشخص کنیم.

این در حالی است که حتی برخی کشورهای اروپایی، ترکیه را به عدم همکاری جدی برای جلوگیری از ورود تروریست‌های خارجی به سوریه و عراق از طریق اراضی این کشور، متهم می‌کنند اما این چیزی است که آنکارا آن را بشدت رد می‌کند. اما در عین حال خواست خود مبنی بر سقوط دمشق را کتمان نمی‌کند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی