آمار تکان‌دهنده تجاوز به کودکان در کلیساها

آمار تکان‌دهنده تجاوز به کودکان در کلیساها

جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)

گزارش یک کمیسیون مستقل در هلند حاکیست که دهها هزار کودک و نوجوان بین سالهای ۱۹۴۵ و ۲۰۱۰ در نهادهای وابسته به کلیسای کاتولیک هلند مورد سوء رفتار جنسی قرار گرفته اند.
به گزارش  مشرق به نقل از بی بی سی، این گزارش می گوید که مقامات کلیسای کاتولیک در برخورد و مقابله با سوء رفتاری که در مدارس و یتیم خانه های وابسته به کلیسا رایج بوده، کوتاهی کرده اند.

در این گزارش که بر اساس مصاحبه با بیش از ۳۴۰۰۰ نفر تنظیم شده، همچنین تخمین زده شده که از هر پنج کودک و نوجوانی که در موسسات وابسته به کلیسای کاتولیک حضور داشته اند، یک نفر مورد سوء رفتار قرار گرفته است.

انجام این تحقیقات پس از آن آغاز شد که اتهاماتی مبنی بر سوء رفتار با کودکان در مدرسه ای در شرق هلند مطرح شد. کمیسیونی که این تحقیق را انجام داده کار خود را در ماه اوت سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و ۱۸۰۰ مورد گزارش مربوط به سوء رفتار با کودکان و نوجوانان در نهادهای وابسته به کلیسای کاتولیک را بررسی کرد. در نتیجه این تحقیق ۸۰۰ نفر به عنوان عاملین این سوء رفتارها شناسایی شدند که ۱۰۰ نفر آنها هنوز زنده هستند.

خبرگزاری فرانسه از کمیسیون تحقیق کننده نقل کرده که مسئولان کلیسای کاتولیک هلند از وقوع سوء رفتار جنسی در نهادهای کلیسا مطلع بوده اند اما اقدام مناسبی در این خصوص صورت نداده اند. این کمیسیون علاوه بر تلاش برای کشف سوء رفتارهایی که رخ داده، سعی داشته به این سوال هم پاسخ دهد که چگونه می توان عدالت را در حق قربانیان جاری کرد.

بر اساس ارزیابی این کمیسیون، از هر ۱۰ کودک هلندی یک نفر به نوعی مورد سوء رفتار قرار گرفته که این آمار در بین کودکانی که در موسسات کلیسای کاتولیک بوده اند، دو برابر است، یعنی از هر پنج کودک یک نفر. ماه گذشته شاخه کلیسای کاتولیک در هلند برنامه ای را برای پرداخت غرامت به قربانیان سوء رفتارهای جنسی آغاز کرد که در چارچوب آن به نسبت شدت سوء رفتار صورت گرفته، قربانیان بین ۵ هزار تا ۱۰۰ هزار یورو دریافت می کنند.

مردم هلند که ۲۹ درصد آنها کاتولیک هستند، بی صبرانه منتظر انتشار نتایج گزارش این کمیسیون بوده اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی