ترفند کامرون برای قانونی کردن هم‌جنس‌بازی

ترفند کامرون برای قانونی کردن هم‌جنس‌بازی

چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۲
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

نخست وزیر انگلیس که چالش‌های فراوانی برای قانونی کردن ازدواج هم‌جنس‌بازان در انگلیس داشته این بار تلاش کرد با پیشوایان مذهبی از در صلح وارد شود و تلاش کرد آنها را قانع کند قوانین وی تاثیری بر کلیسا نخواهد داشت.
به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی «تلگراف» در گزارشی به سخنان «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس در مورد به رسمیت شناختن ازدواج بین هم‌جنس‌بازان مرد و مشکلاتی که بر سر راه آن وجود دارد پرداخت.

به گفته «کامرون»، او قصد ندارد با رهبران مسیحی بر سر برنامه‌اش برای قانونی کردن ازدواج همجنس‌بازان «در بیفتد»، اما انتظار دارد با واکنش‌های تندی از سوی مذهبی‌ها مواجه شود.

آقای «کامرون» که برای اولین بار طی ارتباطی رو در رو با مخالفان مذهبی برنامه‌اش سخن می‌گفت تلاش کرد منتقدان برنامه‌اش را متقاعد کند گسترش ازدواج‌های مدنی به ازدواج زوج‌های هم‌جنس، تأثیری بر قوانین کلیسا نخواهد داشت.

به گزارش تلگراف، آقای «کامرون» این بار با رهبران مذهبی «از در صلح وارد شد» و گفت از این اقدام که رهبران مسیحی علیه تلاش‌های جریانات غیرمذهبی برای حذف نقش مذهب از زندگی عمومی مقابله کنند استقبال می‌کند.

دولت ائتلافی انگلیس ماه گذشته پیشنهاد اضافه کردن ازدواج هم‌جنس‌بازان به ازدواج‌های مدنی را مطرح کرد و بلافاصله با واکنش تند مسیحی‌های سنت‌گرا و قانون‌گذاران حزب محافظه‌کار انگلیس روبرو شد.

آقای «کامرون» در مراسم عید پاک که در آن کشیش‌های کلیسا و سیاستمداران بلندپایه مذهب‌گرای انگلیس حضور داشتند درخواستی را مطرح کرد که به زعم خودش «استدعای عاجزانه» از پیشوایان مذهبی بود.

نخست وزیر انگلیس گفت: «امیدوارم زیاد سر مسئله ازدواج هم‌جنس‌بازان مرد با هم در نیفتیم. منازعات زیادی اتفاق خواهد افتاد و جدل‌های شدیدی در خواهد گرفت.»

آقای کامرون تلاش کرد مخاطبانش را اقناع کند برنامه‌هایش تنها «اتفاقاتی را تحت تأثیر قرار خواهند داد که در ثبت احوال اتفاق می‌افتند نه اتفاقاتی که در کلیسا رخ می‌دهند.»

به گزارش تلگراف، مخالفان آقای کامرون با توضیحات وی قانع نشدند و بعد از جلسه به وی گفتند که تعریف قانونی ازدواج باید تنها به پیوند بین یک زن و مرد محدود شود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی