آماری عجیب از تجاوز پلیس انگلیس به زنان

آماری عجیب از تجاوز پلیس انگلیس به زنان

شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)
جدیدترین گزارشی که روزنامه گاردین اخیرا منتشر کرده، از ابعاد گسترده تجاوز جنسی افسران به کارکنان زن و زنان شاکی در پرونده‌های مختلف خبر می‌دهد.

به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار گزارشی اختصاصی، گوشه‌ای از موارد متعدد تجاوز جنسی افسران انگلیس به کارکنان زن اداره پلیس و حتی زنان شاکی پرونده‌های مختلف را افشا کرد.

نویسنده گاردین در ابتدا عنوان کرده است که این روزنامه مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد گروهی از نیروهای پلیس انگلیس از قدرت خود برای تجاوز به قربانیان جرایم، افسران مادون، و کارکنان زن شاغل در ادارات پلیس استفاده می‌کنند.

• طرح‌های پلیس انگلیس برای مبارزه با سواستفاده جنسی شکست خورده

تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که ابعاد و گستره این موضوع می‌تواند بسیار گسترده‌تر از آن چیزی باشد که تاکنون تصور می‌شد.

گاردین افزایش این معزل را نشانه‌ای از عدم تاثیرگذاری سیستم شکایات پلیس، پروسه افشا اطلاعات، بازرسی از افسران و شکست طرح‌های نظارتی در ادارات پلیس می‌داند.

افسرانی از پلیس تاکنون به دلیل انجام دایره گسترده ای از حملات، از تجاوز به عنف تا خشونت جنسی با زنان بی‌دفاعی که در حین انجام ماموریت با آن‌ها برخورد داشته‌اند، محکوم و تنبیه شده‌اند. برخی دیگر نیز در انتظار محاکمه به دلیل اتهامات وارده به خود هستند، و برخی نیز تنها با تنبیهات و تذکرات داخلی روبرو شده و هرگز با محکومیت روبرو نشده‌اند.

با وجود آنکه هیچ آمار رسمی در این باره منتشر نشده است، و جزئیات بسیار اندکی در این باره ارائه شده، گاردین تلاش کرده با انجام تحلیل برخی داده‌ها به ابعاد این موضع پی ببرد.

• پرونده زندانبان خطاکار آغازی بر بررسی فرهنگ تجاوز در پلیس انگلیس

در چهار سال گذشته 56 مورد سواستفاده افسران پلیس از قدرت و تجاوز به زنان و افراد جوان ثبت شده و یا مورد بررسی قرار گرفته است.

قرار است در ماه سپتامبر گزارشی از آمارهای مربوط به این موضوع در انگلیس منتشر شود، که همین امر موجب نگرانی کمیسیون مستقل شکایات پلیس، و انجمن افسران ارشد پلیس شده است.

انتشار این گزارش زمانی در دستور کار قرار گرفت که استفان میچل زندانبان 43 ساله انگلیسی در ژانویه 2011 به جرم حملات جنسی به زنان آسیب‌پذیر شامل معتادان و روسپیانی که به زندان منتقل می‌شده‌اند، به حبس ابد محکوم شد.

اکثر قربانیان وی زنان بوده‌اند، هرچند که گاها مردان جوان و کودکان نیز قربانی جرایم این مامور پلیس انگلیس شده‌اند.

مواردی که موجب نگرانی مسئولان انگلیسی شده است، عبارتند از متهم شدن به عدم نظارت مناسب و کم شدن بازرسی‌ها از سال 2001 به بعد، عدم ثبت مناسب تنبیهات و توبیخ‌های داخلی پلیس، گرایش بازرسان پلیس در باور نکردن شکایات زنانی که مورد تجاوز قرار گرفته بودند، و نهایتا فراگیر شدن فرهنگ تجاوز در پلیس انگلیس که موجب نادیده گرفته شدن این رفتار شده است.

• حتی به پلیس هم نمی‌توان اعتماد کرد

"دبالینا داسگوپا" وکیل فعال در زمینه موارد تجاوز افسران پلیس به زنان در این باره می‌گوید: فکر نمی‌کنم قربانیان از چیزی بیش از اینکه یک افسر پلیس آن‌ها را حتک حرمت کرده، آسیب خورده باشند. این آسیب بسیار عمیق‌تر است، چراکه آن‌ها به پلیس اعتماد کرده بودند... به باور آن‌ها پلیس باید از آن‌ها در برابر آسیب محافظت کرده و به آن‌ها در دستگیری و مجازات کسانی که مرتکب تخلفات شده‌اند، کمک کند.

او ادامه می‌دهد: سلب این اعتماد تاثیر بسیار وحشتناکی دارد: آن‌ها فکر می‌کنند که اگر نمی‌توان به پلیس اعتماد کرد، پس چه کسی قابل اعتماد است؟ آن‌ها اعتماد خود به همه را از دست می‌دهند، حتی به مسئولین.

به گزارش گاردین، مامورینی از همه رتبه‌ها و درجه‌های مختلف پلیس در این زمینه پرونده دارند. بالاترین درجه‌ای که به طور جدی در معرض اتهام تجاوز جنسی قرار داشته است، یک معاون ارشد پلیس بوده است. این فرد 26 شکایت از 13 کارمند زن اداره پلیس داشته است.

"دیوید اینسورن" معاون رئیس پلیس "ویلت‌شایر" سال گذشته خود را به دلیل اتهامات جنسی مطرح شده، کشت. وی دومین افسر پلیس انگلیس است که در چهار سال گذشته به دلیل وارد شدن این اتهامات، خودکشی کرده است.

در یکی از بدترین موارد تجاوز به عنف در چهار سال اخیر، "ترور گری" کارآگاه پلیس "ناتینگهم‌شایر" به زور وارد خانه زنی شد که پیش از این در ماموریت‌های خود با وی دیدار کرده بود. گری در حالی به این زن تجاوز کرد که فرزند این زن نیز در خانه حضور داشت. این مامور پلیس نهایتا به 8 سال حبس به جرم سواستفاده جنسی محکوم شد.

پیش از این هم گزارش‌هایی از موارد متعدد تجاوز و بدرفتاری با زندانیان به خصوص سیاه‌پوستان و اقلیت‌ها در انگلیس منتشر شده بود، اما به نظر می‌رسد گزارش اخیر گاردین ابتدای مسیری باشد که می‌تواند نهایتا به رسوایی بزرگی برای اداره پلیس این کشور بدل شود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی