ساندی تایمز: انگلیس به شورشیان سوریه کمک اطلاعاتی می‎کند

ساندی تایمز: انگلیس به شورشیان سوریه کمک اطلاعاتی می‎کند

يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«ساندی تایمز» به نقل از یک مقام سوری که نامش ذکر نشده، گزارش داد، سرویس اطلاعاتی انگلیس درباره حرکات سربازان سوریه به شورشیان معارض دولت دمشق در آغاز حملات علیه نیروهای سوری کمک می­کند.
بر اساس این گزارش، جاسوسان انگلیس ، مستقر در قبرس، این اطلاعات را جمع آوری کرده و به منابع امریکایی و ترکیه‎ای منتقل می کنند و منابع ترکیه در نهایت این اطلاعات را در اختیار شورشیان سوریه قرار می دهند.
این افشاگری نشان می دهد، سرویس اطلاعاتی انگلیس در کمپین ضد دولت سوریه، نقشی مخفی ایفا می کند.
بر اساس این گزارش، مقام یادشده همچنین به ۲ پایگاه نظامی انگلیس در قبرس اشاره کرده که یکی در «دهکلیا» و دیگری در « آکروتیری» قرار دارد.
وی به روزنامه ساندی تایمز گفته است: « [سرویس] اطلاعاتی انگلیس از قبرس، اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد.... انگلیسی ها اطلاعات را به ترک ها و امریکایی ها می دهند.»
این مقام سوری در ادامه از اقدامات انگلیس در «مونیتور اطلاعات مخابراتی درباره حرکات ارتش دولت» در سوریه خبر داد.
این افشاگری در حالی صورت می گیرد که وزیر امور خارجه انگلیس پیش از این تایید کرده است لندن با ارائه زره پوش و تجهیزات مخابراتی و درمانی به شورشیان مسلح مخالف دولت سوریه کمک می کند.
سوریه از مارس ۲۰۱۱ میلادی صحنه ناآرامی است. دمشق می‌گوید خراب‏کاران، قانون شکنان و تروریست‌های مسلح عامل ناآرامی‌ها و خشونت‌های مرگبار در سوریه هستند.
این در حالی است که مخالفان، نیروهای امنیتی سوریه را عامل کشتارها عنوان می کنند.
دمشق همچنین تاکید دارد این ناآرامی‌ها از خارج کشور سازمان‌دهی می‌شوند؛ گزارش‌های منتشرشده نیز نشان می دهند تعداد زیادی از شورشیان مسلح اتباع خارجی هستند.
بشار اسد، رئیس جمهور سوریه اول آگوست اعلام کرد این کشور درگیر نبردی «حیاتی و قهرمانانه» است که سرنوشت این کشور را رقم خواهد زد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی