رایزنی حماس با تونس؛ بررسی راه‌اندازی «انجمن نمایندگان حامی قدس»

رایزنی حماس با تونس؛ بررسی راه‌اندازی «انجمن نمایندگان حامی قدس»

چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس فراکسیون پارلمانی حماس در تماسی تلفنی با رئیس پارلمان تونس درباره کار مشترک پارلمانی و راه‌های فعال‌سازی انجمن نمایندگان پارلمانی حامی قدس بحث و تبادل‌نظر کرد.


«محمود الزهار» رئیس فراکسیون «التغییر و الاصلاح» در شورای قانونگذاری فلسطین (فراکسیون وابسته به حماس) تماسی تلفنی با «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس برقرار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، در این تماس تلفنی روابط دوجانبه میان فلسطین و تونس و تقویت همکاری مشترک میان دو پارلمان در مسایل مهم مانند مقابله با «معامله قرن» و حفاظت از مقدسات امت اسلام در فلسطین مورد بحث قرار گرفت.

محمود الزهار بر محکم بودن روابط فلسطینی-تونسی تاکید کرد و مواضع رئیس‌جمهور، پارلمان، دولت و ملت تونس در حمایت از ایستادگی ملت فلسطین را ستود.

در این تماس تلفنی، الزهار و الغنوشی بر ایده «کار مشترک پارلمانی» میان فلسطین و تونس مانند یک جلسه پارلمان مشترک یا بیانیه‌ای مشترک با هدف تقویت روابط دو طرفه تأکید کردند.

دو طرف همچنین راه‌های فعال‌سازی «انجمن نمایندگان پارلمانی حامی قدس» را مورد بررسی قرار دادند؛ طرحی که هدف از آن تمرکز بر رنج‌های کنونی قدس و جلب حمایت جهانی برای یاری این شهر و اهالی آن است.

راشد الغنوشی از ایده‌های محمود الزهار استقبال و بر ادامه کار پارلمان تونس در راستای خدمت به فلسطین تأکید کرد.

وی همچنین ایستادگی ملت فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی و محاصره و دفاع نیابی از امت اسلامی و عربی را ستود.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی