شمار شاهزاده‌های مبتلا به کرونا از زبان ترکی الفیصل

شمار شاهزاده‌های مبتلا به کرونا از زبان ترکی الفیصل

پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یکی از شاهزاده‌های مطرح در عربستان سعودی در مقاله‌ای، شمار شاهزاده‌های مبتلا به ویروس کُشنده کرونا را اعلام کرده است.


شاهزاده "ترکی الفیصل" رئیس سابق استخبارات عربستان سعودی در مقاله‌ای با عنوان "خاطره‌های کرونایی 2"، که در روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ شده، ادعا کرده است که کمتر از 20 شاهزاده به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار داشت که افشاگری‌اش درباره شمار شاهزاده‌های مبتلا به کرونا در رد گزارش روزنامه "نیویورک‌تایمز" صورت می‌گیرد که چند هفته پیش از مبتلا شدن حدود 150 شاهزاده به این ویروس کُشنده خبر داده بود.

وی در ادامه ادعاهایش نوشته است: "بیمارستان تخصصی برای آنها اختصاص داده نشده است. بلکه تمامی شهروندان و اتباع خارجی درمان می‌شوند."

روزنامه "نیویورک تایمز"، اوایل ماه جاری میلادی به نقل از منابع مطلع، فاش کرده بود که احتمالا حدود 150 شاهزاده سعودی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که برای درمان این مبتلایان و دیگر شخصیت‌های بسیار مهم این کشور، بیمارستانی تخصصی "ملک فیصل" اختصاص داده شده است.

همچنین به نوشته این روزنامه، "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه 84 ساله برای حفظ ایمنی خود به یک کاخ جزیره‌ای در نزدیکی شهر جده در دریای سرخ نقل مکان کرده و "محمد بن سلمان" ولیعهد 34 ساله و برخی وزرا به منظور در امان ماندن از کرونا خودشان را در منطقه‌ای دورافتاده در نزدیکی دریای سرخ محبوس کرده‌اند.

طبق اعلام وزارت بهداشت عربستان سعودی، تا صبح امروز بیش از 21 هزار تن در این کشور به کرونا مبتلا شده و 157 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان‌شان را از دست داده‌اند.

تسنیم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی