فرماندهی عملیات مشترک عراق به «اطلاعات مهمی» در خصوص داعش دست پیدا کرد

فرماندهی عملیات مشترک عراق به «اطلاعات مهمی» در خصوص داعش دست پیدا کرد

شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فرماندهی عملیات مشترک عراق تصریح کرد که طی عملیات تعقیب‌‌و‌گریز امروز عناصر داعش، به «اطلاعات مهمی» درباره این گروه تروریستی دست پیدا کرده است.«تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی علمیات مشترک عراق، امروز (شنبه)، اعلام کرد که در عملیات تعقیب و گریز داعش در منطقه «مکشیفه» (استان صلاح الدین-شمال بغداد) به «اطلاعات مهمی» در خصوص داعش دست پیدا کرده است.

در همین ارتباط، در پی حمله صبح امروز داعش از چند محور به استان صلاح‌الدین، منابع عراقی گزارش کردند که در این اقدام، ۹ نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند و ده نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، تحسین الخفاجی با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی عراق و الحشد الشعبی در حال ادامه عملیات تعقیب و گریز عناصر باقیمانده داعش هستند، گفت: «نیروهای امنیتی اطلاعات کاملی در خصوص بقایای داعش در اختیار دارند. [این عناصر] طبق دستورات و برنامه‌ریزی‌ها تحت تعقیب قرار خواهند گرفت».

الخفاجی در ادامه گفت که عملیات تروریستی عناصر داعش با هدف شکستن محاصره نیروهای امنیتی اجرا می‌شود.

سخنگوی عملیات مشترک عراق همچنین توضیح داد که عناصر داعش با پناه‌گرفتن در فضای سبز که مناطق امنی برای آنها به شمار می‌رود، نیروهای امنیتی عراق را هدف قرار می‌دهند.

تحسین الخفاجی با اشاره به عملیات داعش گفت که این عناصر با این اقدام و با سر و صدا کردن در رسانه‌ها در تلاش‌ هستند تا «روحیه ضعیف» خود را بالا ببرند.

در همین خصوص، «مصطفی الکاظمی» مأمور تشکیل کابینه عراق نیز، امروز، در ارتباط با شهادت نیروهای الحشد الشعبی ضمن تسلیت به ملت عراق و خانواده‌های این شهدا، گفت: «ما به آنها قول می‌دهیم که گروه‌های تروریستی را به هرکجا که فرار کرده‌اند، تعقیب خواهیم کنیم و پایان آنها به دست فرزندان عراق و قهرمانان ما در نیروهای مسلح و الحشد الشعبی نزدیک خواهد بود».

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی