طالبان: اظهارات ژنرال میلر به معنای شعله‌ور کردن آتش جنگ است

طالبان: اظهارات ژنرال میلر به معنای شعله‌ور کردن آتش جنگ است

شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

طالبان با اشاره به اظهارات فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان درباره افزایش حملات این گروه گفت که این اظهارات به معنای پاشیدن نفت روی آتش جنگ است.


ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان با اشاره به افزایش حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی افغان گفته بود که ادامه خشونت‌ها توسط این گروه واکنش نیروهای خارجی را در پی خواهد داشت.

طالبان که پس از امضای توافقنامه صلح با آمریکا حملات علیه نیروهای خارجی را متوقف کرده در واکنش به این اظهارات گفت که این سخنان افغانستان را به حل سیاسی بحران نزدیک نمی‌کند و به معنای پاشیدن نفت بر آتش جنگ است.

این گروه همچنین تاکید کرد که ژنرال آمریکایی نباید به دولت افغانستان اجازه ادامه ایجاد مانع در برابر اجرای توافقنامه قطر دهد.

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه نوشت که آمریکا بارها از توافقنامه قطر تخطی کرده و در آزادی زندانیان نیز ناتوان بوده بنابراین به جای هشدار به طالبان باید براساس توافقنامه 5 هزار زندانی طالبان را آزاد کند تا راه برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باز شود.

طالبان در حالی تاکید می‌کند که آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها بطور «نامعقول» را نمی‌پذیرد و توافقنامه قطر باید بطور مرحله به مرحله اجرا شود که براساس گزارش‌ها این گروه پس از امضای توافق با آمریکا حملات علیه نیروهای امنیتی افغان را بشدت افزایش داده است.

«رویترز» به نقل از منابعی در این باره نوشت که طالبان پس از توافق با آمریکا در یک بازه زمانی 45 روزه بیش از 4 هزار و 500 حمله در سراسر افغانستان انجام داده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته حاکی از تشدید 70 درصدی حملات است.

تسنیم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی